Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних Силах України було запроваджено ще чотири стандарти НАТО, інформували в МОУ за підсумками зустрічі Міністра оборони Рустема Умєрова з Міністром оборони США Ллойдом Остіном. Як вказує оборонне відомство, мова про "освіту та підготовку з проведення операцій в урбанізованому середовищі", "тактику, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО", "проведення сухопутних тактичних дій" та про "повітряні і космічні операції".
Рустем Умеров та Ллойд Остін. Фото з відкритих джерел
Наразі в Міноборони та ЗСУ запроваджено 280 стандартів НАТО зі 1135, запевнили в МОУ. А міністр в черговий раз наголосив на відданості України стандартам Альянсу.
Водночас міністр оборони України не прокоментував ініційовану МОУ відмову від стандартів НАТО у сфері харчування української армії. Перехід на харчування ЗСУ за стандартами Альянсу тривав в Україні понад три роки і був успішно завершений в 2020 році. В результаті реформи військові почали харчуватися за Каталогом (налічує більше, як 400 видів продуктів), а їжу для них стали готувати військові кухарі. Це дозволило МОУ відмовитися від аутсорсерів-посередників та переплат за їх послуги.
Попри успішність реформи, досягнення більш якісного та збалансованого харчування армії, наразі МОУ розпочало процес виключення з Каталогу низки видів продуктів. У подальшому Державний оператор тилу МОУ збирається скоротити каталог вдесятеро, залишивши із 400 тільки 30-35 позицій продуктів. І їх для ЗСУ Міноборони, нібито, хоче закуповувати кожен окремо. Аналогічна система закупівель існувала в Україні до 2015 року.
Державний оператор тилу Міноборони відмову від НАТівської каталожної системи харчування армії обґрунтовує необхідністю економії коштів. З раціону українського солдата в такому разі виключать низку овочів, фруктів, ягід, молочних продуктів, видів риб, м'яса тощо.
Новини