Головна Новини Суспільство події Польща та Литва проведуть навчання у дуже вразливій зоні: чому Росії це може не сподобатися
commentss НОВИНИ Всі новини

Польща та Литва проведуть навчання у дуже вразливій зоні: чому Росії це може не сподобатися

Литва та Польща проведуть навчання у стратегічно вразливому Сувалкському коридорі

23 січня 2024, 09:57
Поділіться публікацією:

Литва та Польща запланували проведення спільних військових навчань у Сувалкському коридорі. Розташування цієї зони дуже вразливе у разі теоретичної агресії Росії на східному фланзі НАТО. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Delfi".

Польща та Литва проведуть навчання у дуже вразливій зоні: чому Росії це може не сподобатися

Військові навчання Польщі та Литви. Фото з відкритих джерел

Домовленості було досягнуто під час зустрічі президентів Литви Гітанаса Науседи та Польщі Анджея Дуди.

"Я дуже радий, що президент Польщі справді щиро відреагував на бажання провести спільні навчання у цьому регіоні. Ми вже говоримо про дуже конкретну дату, ймовірно, це може статися у квітні", — заявив Науседа.

У відповідь Дуда зазначив, що Польща дуже серйозно ставиться до оборони Сувалкського перешийка і що для цього вже вжито необхідних заходів.

"Ми відновлюємо обороноздатність Польщі у східній частині країни. Там створюються нові підрозділи, відновлюємо боєздатність підрозділів, які були присутні у Бартошицях, Грайові та інших місцях. Ми посилюємо польську військову присутність та посилюємо кордон", — сказав польський лідер.

Сувалкський коридор – ділянка кордону Литви та Польщі шириною 100 кілометрів, що на заході межує з Калінінградською областю Росії, а на сході – з Білоруссю. У разі гіпотетичної війни російські військові можуть швидко окупувати Сувалкський коридор і таким чином відрізати союзникам НАТО шлях по суші в країни Балтії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — представники Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Росія проводить інформаційну операцію, щоб представити оборонні навчання НАТО Steadfast Defender 2024 (які є відповіддю на агресію РФ проти України та російські загрози на адресу членів НАТО) як провокаційні . А міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, як і багато європейських політиків і чиновників останнім часом, говорить про те, що одного разу Росія може напасти на країну НАТО. Наскільки великі такі ризики? Які варіанти розвитку ситуації? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини