Головна Новини Суспільство події Покарання неспівмірне злочину: юрист нещадно розкритикувала скандальний закон про дрова
commentss НОВИНИ Всі новини

Покарання неспівмірне злочину: юрист нещадно розкритикувала скандальний закон про дрова

Зберігання дров не є «насильницьким злочином», тому незрозуміло, навіщо встановлене покарання у вигляді ув’язнення до 7 років

5 листопада 2024, 13:15 comments2584
Поділіться публікацією:

Кримінальний кодекс найбільш понівечений всіма скликаннями закон, вважає колишній заступник міністра оборони, юрист Ганна Маляр, коментуючи скандальний закон про кримінальну відповідальність за зберігання дров.

Покарання неспівмірне злочину: юрист нещадно розкритикувала скандальний закон про дрова

Ганна Маляр

"Бо "посилити покарання за…." — це популістична історія, яку дуже люблять виборці. Це ілюзія "сильної руки", ілюзія наведення ладу і часто ніяк не впливає на боротьбу із злочинністю", — відзначила юрист.

Натомість, каже вона, Кримінальним кодексом чітко встановлена мета покарання. А наука кримінологія давно дослідила, які покарання можуть досягати цілей і задач. Смертна кара, приміром, не зменшувала кількість вбивств, додала юрист.

Так от, говорить Маляр, посилюючи покарання за злочинні дії варто розуміти чи виконує це покарання мету. А саме — кара, виправлення засудженого, запобігання та протидія вчиненню нових злочинів.

За її словами, запропонована нардепами міра покарання не відповідає "небезпеці".

"Небезпека від незаконного зберігання дров навіть у зазначеній у статті кількості неспівмірно нижча за розмір покарання 3-7 років позбавлення волі", — підкреслила Маляр.

За її словами, мова не йде про насильницький злочин, тому не зрозуміло, навіщо карати за нього терміном до 7 років ув’язнення.

При цьому вона переконана, що такими покараннями можна зупинити в окремому випадку "незаконне зберігання" дров, але не зупинити, до прикладу", вирубку лісів.

"Чому виник зараз резонанс з цим законопроектом? Тому що диспозиція статті 246-1 містить відповідальність як за збут, так і за перевезення та зберігання. Тобто особа, яка придбала для приватних потреб деревину теж може підпасти під відповідальність, судячи з зазначених у санкції статті обсягів", — відзначила Маляр.

Тому, на її думку, законопроект треба доопрацювати і чітко виділити, хто може бути суб’єктом злочину — розрізнити відповідальність чорного та сірого бізнесу від потреб фізичних осіб.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у ВР запевняють, що людина не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини