Головна Новини Суспільство події Після заяв Трампа все перегралося: як тепер має діяти Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

Після заяв Трампа все перегралося: як тепер має діяти Україна

Україні доведеться суттєво скорегувати інформаційну політику по відношенню до Трампа

19 лютого 2025, 11:32
Поділіться публікацією:

Україна поступово приходить до тями спочатку від прямих переговорів американців та росіян в Саудівській Аравії, а потім і від заяв президента США Дональда Трампа. То, що ж робити Україні після почутого від Дональда Трампа? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.

Після заяв Трампа все перегралося: як тепер має діяти Україна

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Обмін емоціями може лише загострити і ускладнити ситуацію

Політичний експерт Володимир Фесенко вважає, що перш за все потрібно уникати емоційної реакції. За його інформацією нібито вже готують прес-конференцію президента Володимира Зеленського. 

"Вважаю, що це не зовсім правильно. Обмін емоціями може лише загострити і ускладнити ситуацію. Потрібно від офісу президента зробити виважену, спокійну (без конфронтації і звинувачень) але принципову заяву, що ми вважаємо оцінки, які пролунали, несправедливими, нагадати, про причини цієї війни, і про те, що спроби домовитись, руйнувались самою Росією. Але одночасно треба заявити, що Україна не відмовляється від переговорів, буде їх продовжувати, виступає за якомога скоріший початок прямих переговорів з Росією за участі США та інших посередників, але не піде на ультимативні поступки Росії", – зазначив експерт. 

Взагалі, вважає Володимир Фесенко, зараз варто суттєво скорегувати інформаційну політику по відношенню до Трампа, мінімізувати публічний діалог з Трампом. 

"Нам треба зберегти хоча б залишки партнерських відносин з Штатами і уникати конфронтації з  США. Одночасно треба максимально швидко посилювати співпрацю з ЄС і виробляти спільну переговорну позицію і стратегію. Паралельно треба виступати за розширення переговорного формату, залучення до нього в першу чергу ЄС, а також Туреччини, і навить Китаю. Це може хоча б частково нейтралізувати переговорні ризики, які будуть виникати від Трампа", – зазначив Володимир Фесенко.

Трампа треба купити

Журналіст, політичний оглядач Богдан Буткевич вважає, що всі ці заяви Дональда Трампа – це не те, що не реальні домовленості. Це навіть не початок початку домовленостей.

"Буде ще дуже багато взаємосуперечних криків, від яких по черзі кидатиме в піт то нас, то рашку, але постійно – Європу та Китай. Максимально ублюдочний стиль перемовин у Дональда Фредовича – як у тротуарного девелопера з Америки минулого чи навіть позаминулого століття. Ким він – сюрпрайз — і є", – зазначив журналіст.

На його думку, завдання України – ніяких політичних вимог, ніякого визнання захоплених територій, ніяких зменшень ЗСУ та нейтральних статусів, ніяких дозволів рашистських партій та ЗМІ. Від всього решти ми так само відмахнемося, як робили це до 2022 року. Будь-який папірець чи обіцянка Росії не вартує навіть ковтка повітря, витрачених на ці слова.

"А от Трампа треба купити. Бажано – і грошами, і перемогою для нього, і лестощами. І найважливіше – внутрішня єдність і зупинка взаємопобороювання в середині країни. Не кажучи вже про фронт і продовження ударів по НПЗ. А також – зупинка передвиборчої кампанії Зеленського і акумулювання грошей на вибори у вигляді болгарських реакторів, кешбеків і вовиних тисяч. Всі гроші — на армію та ВПК. Хоче Зеленський бути президентом — ну то вперед. Покажи, що ти – лідер воюючої країни. Не впадайте в депресняк – все тільки починається", – зазначив Буткевич.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп закидом на адресу Києва відповів, чому України не було на переговорах у Саудівській Аравії.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини