Головна Новини Суспільство події Після перемир’я у нас може бути дві України: про що мова і в чому небезпека
commentss НОВИНИ Всі новини

Після перемир’я у нас може бути дві України: про що мова і в чому небезпека

На прикладі і Румунії, і Молдови, діаспора перетворюється на досить рушійну силу

сьогодні, 13:25 comments1159
Поділіться публікацією:

Під час першого туру виборів у Румунії діаспора в абсолютній більшості проголосувала за кандидата в президенти з антиєвропейськими гаслами. Очевидно, що ці люди перебувають просто в загальноєвропейському правопопулістичному тренді, де голосують проти емігрантів, за Трампа місцевого взірця і все позостале. Схожа ситуація може очікувати й Україну, враховуючи кількість наших співвітчизників, які виїхали з країни і не дуже поспішають повертатися назад. Про це у себе в Facebook пише політичний аналітик, журналіст Богдан Буткевич.

Після перемир’я у нас може бути дві України: про що мова і в чому небезпека

Діаспора України. Фото: з відкритих джерел

"Як бачимо на прикладі і Румунії, і Молдови, діаспора перетворюється на, з одного боку, дуже важливу силу, яка багато що вирішує в електоральному сенсі. Однак, якщо раніше якось автоматично вважалося, що люди з-за кордону голосуватимуть за щось адекватне – мовляв, вони ж вже європейці – то румуни показали, що ніфіга. А тепер давайте згадаємо наші 6 млн біженців з яких додому після перемир’я повернеться добре, якщо половина. А чим далі те перемир’я переноситься в часі – тим менше вертатимуться", – зазначив журналіст.

Він зауважує, що саме собою виникає питання – а за кого і що голосуватимуть ці люди? Звісно, що чимало людей не буде взагалі витрачати час на доїзд до консульств чи посольств, щоб взяти участь у голосуванні,  але ж хтось поїде і таки проголосує.

За словами Богдана Буткевича, враховуючи, як ми працюємо з діаспорою, виникає чітка аналогія з Румунією. Тобто, що є Румунія в Румунії, а є – в діаспорі. І вони майже не перетинаються з точки зору ідеологічних налаштувань та орієнтирів. Тож, така ж історія невдовзі може очікувати й нас.

"Дві України мало в чому будуть перетинатися. Але от голоси важитимуть однаково. Що з того вийде, поки сказати складно. Але тенденція імхо вже чітко проглядається", – зазначив блогер.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді все йде до розвалу ЄС: про що говорять вибори в Румунії та низці інших країн.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини