Жителям столиці варто приготуватися до позитивних змін. Принаймні, саме такі обіцяють положення Екологічної стратегії Києва, розрахованої на тривалість до 2030 року, про що повідомляють "Вести".
Екостратегія Києва перебачає очищення повітря у столиці. Фото із відкритих джерел
За інформацією ініціатора проекту Костянтина Ялового, документом передбачено наявність нового стандарту питної води, збільшення енергозбереження (на 25%), розширення загальної площі зелених зон до понад 7 тисяч гектарів, а також переробка половини всіх наявних відходів. Активіст зазначає, що Стратегія розроблялася і самими киянами теж — за посильної допомоги експертів і громадського сектора.
Яловий стверджує, що головна увага буде приділятися відразу чотирьом напрямкам. Це чисте повітря і чиста енергія, чиста вода, кругове управління відходами, а також зелені зони та біорізноманіття.
"Щоб зробити київську воду придатною для споживання і захистити екосистему Дніпра, ми пропонуємо посилити контроль за якістю води, в тому числі впровадивши нові стандарти її оцінки. Модернізація інфраструктури водопостачання і водовідведення — одна з цілей, яка допоможе подавати чисту воду в кожну квартиру. Стратегія передбачає протидію порушенням екологічного законодавства: припинення будь-якого будівництва поблизу води, зупинка нелегального буріння і використання підземних вод, заборона продажу побутової хімії з фосфатами, через які "цвіте" Дніпро", — розповів Костянтин Яловий.
Активіст зазначив, що окрему увагу приділять очищенню повітря — для цього планують облаштувати сучасну систему моніторингу.
"Кияни онлайн зможуть стежити за столичним повітрям і уникати місць, де концентрація шкідливих речовин особливо висока. Також Екостратегія вимагає реконструкції Дарницької ТЕЦ-4 і відмови від використання вугілля в енергетиці. Завдяки термомодернізації житлового і нежитлового фонду наші будинки будуть споживати на 25% менше енергії. А програма створення інфраструктури біля будинку знизить потребу в використанні автомобільного транспорту. В якості альтернативи пропонуємо розвивати електротранспорт: створювати мережу зарядних станцій для електромобілів, оновлювати рухомий склад громадського транспорту на більш енергоефективний. У тому числі вводити в експлуатацію тролейбуси з автономним ходом і електробуси", — окреслив Костянтин Яловий плани Екостратегіі щодо поліпшення якості повітря.
За словами активіста, прийнятий документ також акцентує увагу на розширенні площі зелених зон і заповідних територій.
"Задіємо онлайн-моніторинг зелених насаджень із застосуванням сучасних технологій і геоінформаційних систем. А площа зелених зон до 2030 року досягне більше 7 тисяч гектарів. Крім того, 30 тисяч гектарів отримають статус заповідних територій", — заявив Костянтин Яловий.
Як запевняє ініціатор розробки Екостратегіі столиці, одним із пріоритетів буде і вирішення сміттєвої проблеми.
"Плануємо інвентаризувати джерела і місця накопичення небезпечних відходів, створити систему контролю за їх переміщенням, збільшити технічні потужності для переробки. Система управління відходами базується на запобіганні їх накопичення, повторному використанні та переробці. Ми хочемо покінчити з практикою бездумного поховання відходів на переповнених сміттєвих полігонах. їх треба переробляти, використовувати в якості сировини або трансформувати в енергію, яка піде на опалення і освітлення міста. Серед іншого, Екостратегія передбачає будівництво сортувально-переробних станцій. Загалом хочемо, щоб до 2030 року половина відходів, які накопичуються в Києві, перероблялася", — заявив Костянтин Яловий.
Активіст підкреслив, що київська Екостратегія є громадською ініціативою. Офіційний статус документ повинен отримати після того, як Київрада її схвалить.. Для її виконання сформують план заходів на найближчі два роки, де пропишуть обсяги і джерела фінансування.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.