Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Китай офіційно підтвердив можливість відновлення торгового діалогу зі США і вперше дав зрозуміти, що готовий до переговорів після тарифної ескалації. Про це повідомляє Bloomberg.
США та Китай. Фото: з відкритих джерел
Міністерство торгівлі Китаю підтвердило, що Пекін розглядає можливість поновлення торгових переговорів із США після неодноразових сигналів з боку Вашингтона щодо готовності до діалогу.
Заява, що з'явилася в п'ятницю, стала першою ознакою потенційного поновлення двосторонніх контактів після введення президентом Дональдом Трампом нових тарифних обмежень у квітні.
Як зазначили в міністерстві, Сполучені Штати нещодавно передали Китаю відповідними каналами запит на початок переговорів. Пекін поки що оцінює цю ініціативу, при цьому закликавши Вашингтон "виявити щирість" у своїх діях.
У публікації йдеться, що новина позитивно відобразилася на ринкових індикаторах: ф'ючерси на індекс S&P 500 компенсували попередні втрати в Азії, а регіональні фондові ринки продемонстрували зростання.
Індекс Hang Seng China Enterprises підстрибнув більш ніж на 1%, тоді як континентальні біржі залишалися закритими через вихідний день. Офшорний юань зміцнився на 0,3%, до 7,2566 за долар США, а австралійський долар, що часто розглядається як проксі для китайської економіки, також продовжив зміцнення.
Заява Пекіна з'явилася на тлі загострення торгової напруги між двома найбільшими економіками світу, який посилився після підвищення тарифів з боку США до історично високого рівня. Китай у відповідь запровадив дзеркальні обмеження. Президент Трамп неодноразово заявляв, що ініціатива щодо переговорів має виходити від лідера КНР Сі Цзіньпіна. Цього тижня міністр фінансів США Скотт Бессент наголосив, що перший крок до деескалації має зробити саме Пекін.
Ситуація на тлі економічного уповільнення в обох країнах може надати нового імпульсу для переговорного процесу.
У той же час, як повідомляють китайські джерела, Пекін очікує на призначення з боку США контактної особи, яка має довіру президента Трампа і здатна сприяти укладенню угоди, яка може бути підписана лідерами двох країн на відповідній зустрічі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Китаї вже хапаються за голови: якими будуть перші наслідки мит Трампа
Новини