Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
У ефірі каналу "Україна 24" Сергій Комісаренко, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при раді Нацбезпеки оборони України розповів, чому Омікрон вважають небезпечним та коли можна буде говорити про наслідки від поширення цього штаму.
У світі почали хворіти на новий штам, фото з відкритих джерел
За його словами, теоретично Омікрон є небезпечним, бо в ньому виявили понад 50 мутацій порівняно з уханським варіантом. Серед цих мутацій понад 30 впливають на шипоподібний S-протеїн, який відповідає за зв'язування вірусу з клітинами людини. Саме проти цього протеїну розроблені всі наявні наразі в світі вакцини. Звісно, м-РНК-вакцини легше "підлаштувати" під нові мутації вірусу. Поки що всі вакцини розроблені проти уханського варіанту й наскільки вони ефективні проти нових мутацій ще не відомо. Однак вакцини здатні зменшити летальність, тому слід вакцинуватися, наголосив Комісаренко.
Щодо того, чи може Омікрон викликати більше летальних випадків, то Сергій Комісаренко пояснив, що на вірус імунітет в кожному організмі реагує по-різному.
Крім того, він додав, що наразі виробники вакцин розробляють вакцини, що дієві проти "Дельта", тож на весь світ чекатиме наступна вакцинація через півроку саме проти цього штаму. Втім, не виключено, що за півроку можуть з'явитися нові мутації, нові небезпечні штами.
Сергій Комісаренко також зазначив, що новий штам за тиждень швидко поширився в країнах Європи та в США, що свідчить про його значну заразність.
Як повідомляв портал "Коментарі", названо три симптоми інфікування Омікроном, на які слід звернути увагу
Новини