Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Британський телеведучий Девід Аттенборо, Всесвітня організація охорони здоров’я та білоруська дисидентка Святлана Тихановська є серед номінантів на цьогорічну Нобелівську премію миру після того, як їх підтримали норвезькі законодавці, які мають послужний список у виборі переможця. Про це повідомляє Reuters.
Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська - Reuters
Тисячі людей, від членів парламентів у всьому світі до колишніх переможців, мають право запропонувати кандидатів.
Норвезькі законодавці щороку, починаючи з 2014 року, висувають потенційного лауреата Миру, за винятком 2019 року.
Норвезький Нобелівський комітет, який вирішує, хто отримає премію, не коментує номінації, зберігаючи в таємниці протягом 50 років імена номінантів.
Однак деякі кандидати, як-от норвезькі законодавці, вирішують розкрити свої вибори.
95-річний Аттенборо найбільш відомий своїми знаковими телесеріалами, що ілюструють світ природи, зокрема "Життя на Землі" та "Блакитна планета".
Він був номінований спільно з Міжурядовою науково-політичною платформою з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), яка оцінює стан біорізноманіття в усьому світі для політиків.
Вони були номіновані за "їхні зусилля захистити природне різноманіття Землі, що є передумовою для сталого та мирного суспільства", – сказала Уне Бастхольм, лідер Норвезької партії зелених.
У минулому Нобелівську премію миру отримували екологи, в тому числі кенійський активіст Вангарі Маатаї, Міжурядова група експертів зі зміни клімату та колишній віце-президент США Ел Гор.
Протягом останніх двох років пандемія коронавірусу була центром занепокоєння людей, і цього року знову була номінована міжнародна організація, якій поставлено завдання боротися з нею, ВООЗ.
Лідер білоруської опозиції у вигнанні Святлана Тихановська була висунута другий рік поспіль за її "відважну, невтомну і мирну роботу" на користь демократії та свободи в рідній країні, заявив парламентар Хаарек Ельвенес.
Інші кандидати, оголошені норвезькими законодавцями, — це російський дисидент Олексій Навальний, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, WikiLeaks і Челсі Меннінг, НАТО, гуманітарна організація CARE, іранський правозахисник Масіх Алінежад і Арктична рада, міжурядовий форум співпраці в Арктиці.
Як повідомляли раніше "Коментарі", лауреатами Нобелівської премії миру у 2021 р. стали Дмитро Муратов, головний редактор російського видання "Новая газета", і Марія Ресса (Maria Angelita Ressa), філіппінська журналістка.
Новини