Головна Новини Суспільство події Одноразова матеріальна допомога: хто на неї має право та як її отримати
commentss НОВИНИ Всі новини

Одноразова матеріальна допомога: хто на неї має право та як її отримати

Для отримання одноразової матеріальної допомоги потрібно мати конкретні підстави

3 січня 2025, 13:54
Поділіться публікацією:

Українці, які офіційно працевлаштовані, можуть отримати матеріальну допомогу від свого роботодавця. Проте для цього потрібно мати конкретні підстави.

Одноразова матеріальна допомога: хто на неї має право та як її отримати

Гроші. Фото з відкритих джерел

Матеріальна допомога може надаватися більшості працівникам, наприклад, допомога на оздоровлення, або окремому працівнику у зв’язку з особистими обставинами – це фінансова підтримка або нецільова благодійна допомога працівнику. Виплачується вона роботодавцем одноразово та лише за заявою найманого працівника.

Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД), при цьому не сплачувати податків.

Матеріальну допомогу працівнику вважають разовою, тільки якщо дотримані умови: допомогу виплачуєте окремим працівникам; необхідність у допомозі виникла несподівано; керівник підприємства на власний розсуд приймає рішення видати допомогу і визначає її розмір.

Щоб отримати грошову підтримку, людина має звернутися до роботодавця з заявою. У ній працівник повинен попросити про надання грошової виплати та вказати підстави, що зумовлюють необхідність виплати відповідної матеріальної допомоги.

У 2025 році працівник може попросити про грошову допомогу: у звʼязку зі скрутним становищем через війну; на лікування; інші вагомі причини.

Своєю чергою допомога на лікування може бути двох типів: допомога на лікування та медичне обслуговування – надається особисто працівнику; цільова благодійна допомога на лікування – перераховується у медзаклад.

На підставі заяви роботодавець готує та видає наказ про виплату матеріальної допомоги.

Роботодавець на власний розсуд приймає рішення видати допомогу своєму працівнику та самостійно визначає її розмір. Грошові виплати бухгалтер підприємства не включає до оподатковуваного доходу працівника, якщо розмір допомоги у 2024 році не перевищує 4 240 грн.

Тобто, щоб нецільова благодійна допомога не підлягала оподаткуванню, її сума не повинна перевищувати 4 240 грн (сукупно на весь рік).

Якщо розмір підтримки буде вищий, вона оподатковується за ставкою 18% і військовим збором – 1,5%.

Крім того, щоби роботодавцю не опинитися у скрутному становищі, слід памʼятати, що виплата має бути разовою та надаватися окремому працівнику. В іншому випадку, матеріальна допомога буде прирівнюватися до заробітної плати (тобто оподатковуватися).

Читайте також на порталі "Коментарі" — у грудні в Україні стартувала реєстрація на отримання грошової допомоги за програмою “Зимова єПідтримка”. “Тисячу від Зеленського” можуть отримати всі українці, які перебувають на підконтрольній Україні території. У рамках Зимової підтримки передбачена ще одна виплата.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини