Обслуговування українською мовою: що з цього приводу думають українці

Велика частина людей підтримала перехід сфери обслуговування на державну мову

У січні поточного року набрав чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Таким чином, обслуговування споживачів має відбуватися виключно українською мовою. Жителі країни висловили свою думку з цього приводу.

Так, за результатами соціологічного опитування, проведеного компанією Research & Branding Group, 58% респондентів вважають, що мова, якою з ними розмовлятимуть при наданні тих чи інших послуг, зовсім не має значення. А 39% опитаних відзначили, що для них це питання якраз таки є принциповим. Вони заявляють, що їм важливо, щоб обслуговування проводилося українською мовою. Не змогли визначитись з відповіддю 3% з усіх опитаних.

Варто відзначити, що найбільш принциповими в цьому питанні виявилися жителі Західної України та сільській місцевості. Як виявилося, це більше важливо для молоді. Жителі південних і східних областей більш байдуже ставляться до мови обслуговування.

Попри те, що більш ніж половина людей заявила, що для них не має значення, якою мовою їх обслуговуватимуть, 51% підтримав перехід сфери обслуговування державною мовою. Проти цього виявилися 20% респондентів. Ще 26% зовсім байдуже на це нововведення. 1% з усіх опитаних зовсім не чув про це ніколи, а 2% не змогли дати точну відповідь на це питання.

Нагадаємо, раніше сайт "Коментарі" повідомляв читачам про те, що у Криму фактично заборонили говорити українською мовою. Крім того, сайт інформував про те, чого остерігатися українцям при працевлаштуванні, щоб не потрапити в рабство або до аферистів.