Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
У ліцеї в Боярці школярки наїлися таблеток через відео в Tik-Tok, після чого одна з дівчаток померла. Подібне повторили і школярки в Умані. Цей новий небезпечний челендж із занепокоєнням обговорює Мережа, а батьки — бояться за своїх дітей. "Коментарі" запитали у психологів, як батьки можуть запобігти подібним трагедіям і як убезпечити підлітка від участі в небезпечних іграх.
Фото з відкритих джерел
Так, челендж в Tik-Tok під назвою "Випий 40 таблеток і подивися, що буде" пропонує спробувати таблетки "Дротаверин" (аналог "Но-шпи"). Зараз у соцмережі вже не знайти відео цього челенджу і відповідних тегів.
Нагадаємо, 16 лютого в Боярці Київської області в результаті участі в такій "грі" 13-річна дівчинка отруїлася і померла. Її подруга, 12-річна школярка, потрапила в лікарню. Крім того, через день, але вже в Умані Черкаської області стався подібний випадок. Після вживання не 40, а 10 таблеток дротаверину дві школярки були госпіталізовані.
Що можуть зробити батьки
Як розповіла нашому виданню практичний психолог Катерина Лещенко, діти, а особливо підлітки, потребують когось, щоб на нього рівнятися і за ним слідувати. Простіше кажучи, створюють собі кумирів. У більш ранньому віці "кумирами" виступають найчастіше батьки, вчителі або близькі родичі.
Експерт додає, що не тільки молодше покоління слідує Tik-Tok-трендам, Instagram-челенджам і подібному, але і дорослі, самодостатні люди беруть участь в них. Тоді чому ж тільки дітей за це лають?
Експерт закликає батьків розмовляти зі своїми дітьми, а головне, вміти слухати. Наприклад, виділіть час і займіться чимось разом — це буде найкращою профілактикою попередження нещасних випадків, травматизму, або навіть суїциду. Катерина Лещенко додає, що в спілкуванні з дитиною ви відразу помітите зміни в поведінці, адже кожен батько знає свою дитину такою, якою не знають його вчителі, друзі, або користувачі в соцмережах.
У свою чергу, практичний психолог Анастасія Пугач підкреслює, що ми зараз живемо в просторі, перевантаженому великою кількістю інформації. Розібратися в її якості і достовірності часто не під силу навіть дорослим, а що вже говорити про дітей, у яких ще не розвинене критичне мислення. Виходить, що все, що вони знаходять в Інтернеті, сприймають за правду, а слідування трендам (навіть вельми сумнівним) є досить важливою частиною в підлітковому середовищі.
Нагадаємо, в Мережі набирає популярність нова соцмережа "для обраних" — Clubhouse. Дізнайтеся, чому про неї всі говорять!
Новини