Головна Новини Суспільство події Німченко: Медведчук перебуває під домашнім арештом понад 6 місяців, а це суперечить закону
commentss НОВИНИ Всі новини

Німченко: Медведчук перебуває під домашнім арештом понад 6 місяців, а це суперечить закону

Нардеп Василь Німченко каже, що максимальний термін обмеження людини в період досудового слідства - півроку

29 грудня 2021, 17:00
Поділіться публікацією:








Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук перебуває під домашнім арештом понад шість місяців. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат від ОПЗЖ, суддя Конституційного Суду України у відставці та кандидат юридичних наук Василь Німченко.

Німченко: Медведчук перебуває під домашнім арештом понад 6 місяців, а це суперечить закону

Віктор Медведчук, фото з відкритих джерел

"І не треба далеко вивчати теорію права, прочитавши статтю 141, 181 Кримінально-процесуального кодексу, ви там знайдете, що загальний термін обмеження людини в період досудового слідства щодо особи, яка пов'язана з підозрою, не може перевищувати загалом 6 місяців. Взагалі слідчі виносять лише на 2 місяці, а якщо там є обставини, які вказують на те, що хтось може втекти, перешкоджати слідству чи залякати свідків, або покинути країну, то тоді можна продовжити, але не більш як на 6 місяців у загальному порядку. А у нас що, подивіться, з травня. Не треба займатися вищою математикою, а знати прості арифметичні дії, що вже минув 6-місячний термін. І не треба заплющувати очі і ховати прокурорам голову", — зазначив політик.

Німченко наголосив, що за порушення терміну обмежень для лідера опозиції Віктора Медведчука мають відповідати ті, хто до цього причетний.

"Ви чули, що заявив Віктор Володимирович: це його позиція, це мета діяльності політичної сили, яку він очолює. Він стоїть на своїх громадянських принципах та позиції. Те, що вони його звинувачують таким чином, за це відповідатимуть конкретні особи", — сказав він.

Тому Німченко переконаний, що правоохоронні органи мають повернутися до дотримання Конституції та процесуально-кримінального законодавства.

"Це все, що необхідно і що потрібно від органу правопорядку та правоохоронних органів", — підсумував він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини