Рубрики
МЕНЮ
Светлана Шкурупий
Українці активно користуються соціальними мережами, особливо у воєнний час, бо за їхньою допомогою можна отримати оперативну інформацію. Але не варто забувати, що наш супротивник веде й інформаційну боротьбу, тому потрібно бути акуратнішими з тим, що ви публікуєте в інтернеті. Що не можна розміщувати у мережі, щоб не зашкодити українській армії?
Що не можна публікувати у соцмережах під час війни (фото з відкритих джерел)
У Міноборони та Мінцифри наполегливо просять українців не публікувати у себе на сторінках точні цілі та об'єкти, якими цілився противник. Не можна у прямому ефірі стримити ракетні обстріли та бомбардування. Не можна вказувати, наприклад, що ворог цілився в телевежу, а потрапив до лікарні, яка знаходиться недалеко. Такими діями ви допомагаєте ворогові коригувати вогонь, і наступного разу його обстріл буде точнішим.
Категорично заборонено публікувати в мережі інформацію про знаходження або відсутність озброєння чи військової техніки української армії з прив'язкою до населених пунктів.
Не допомагайте ворогові, розповідаючи в соцмережах важливу інформацію щодо доріг та об'їздів, наприклад, що для заїзду в таке місто залишилася одна безпечна дорога і називати, яка саме.
Не розміщуйте в інтернеті фотографії військових частин, пунктів територіальної оборони, блокпостів та інших об'єктів, де можуть перебувати українські захисники.
Не публікуйте інформацію про передачу Україні озброєння з інших країн.
Як пояснює заступник Міністра оборони Ганна Маляр, на цю тему у разі потреби мають право висловлюватись лише офіційні особи та органи влади.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що Зеленський розповів, до чого у війні з Росією мають прийти українці.
Новини