Головна Новини Суспільство події Не лише Угорщина: ще одна країна ЄС може постраждати за відхід від демократії
commentss НОВИНИ Всі новини

Не лише Угорщина: ще одна країна ЄС може постраждати за відхід від демократії

За інформацією Bloomberg, ЄС розглядає блокування коштів Словаччини через відхід від демократії.

9 вересня 2024, 09:15
Поділіться публікацією:

Якщо раніше в основному керівництво ЄС мали претензії до політики керівництва Угорщини, то тепер Європейський Союз працює над пропозицією засудити Словаччину за ерозію демократичних норм. Це може спричинити утримання блоком коштів, виділених Братиславі. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Не лише Угорщина: ще одна країна ЄС може постраждати за відхід від демократії

Роберт Фіцо. Фото: з відкритих джерел

Зазначається, Європейська комісія підготувала рішення про запуск процедури у зв'язку з рішенням популістського прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо скасувати спеціальну прокуратуру, яка займалася деякими корупційними справами, пов'язаними з фондами ЄС, повідомили джерела, знайомі з цим питанням.

Процес знаходиться на початковому етапі, він вимагатиме схвалення голови комісії Урсули фон дер Ляйєн.

Близько 80% усіх державних інвестицій у Словаччині фінансуються за рахунок фондів ЄС. Будь-які потенційні проблеми з фінансуванням стануть серйозним ударом для цієї держави-члена ЄС та єврозони, яка стикається з проблемами надмірного дефіциту державних фінансів.

Однією з пропозицій є те, що комісія використовує свій так званий механізм обумовленості, що дозволяє ЄС заморожувати фінансування, коли він бачить, що його гроші перебувають під загрозою. Таким чином ЄС зможе утримати частину з 12,8 млрд євро (14,2 млрд доларів) фондів об'єднання, виділених Словаччині в бюджеті блоку, повідомили джерела.

Комісія також вивчає можливість вилучення всіх або частини 2,7 млрд. євро грантів на боротьбу з COVID, отриманих Словаччиною в рамках витрат ЄС на порятунок від пандемії, сказав один із співрозмовників агентства. Спеціальна прокуратура була умовою, включеною до розподілу цих коштів.

Словаччина стане другою країною, яка зазнає механізму обумовленості ЄС після того, як блок заморозив 6,3 млрд євро з фондів єдності Угорщини через порушення Будапештом верховенства закону.

Читайте також на порталі "Коментарі" — санкції проти Лукойлу не допомогли: як Росія знайшла вихід із постачанням нафти до Угорщини та Словаччини.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини