Головна Новини Суспільство події Навіщо Зеленський представив План внутрішньої стійкості: до чого є питання
commentss НОВИНИ Всі новини

Навіщо Зеленський представив План внутрішньої стійкості: до чого є питання

За вже майже три роки повномасштабної війни у суспільства назбиралося чимало запитань до влади

19 листопада 2024, 18:15
Поділіться публікацією:

Президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План внутрішньої стійкості України. Документ складається з 10 пунктів і стосується безпеки, енергетики, фінансів, зброї українського виробництва та співпраці з партнерами. У своєму виступі президент дав зрозуміти, що 2025-й рік має стати вирішальним у війні. Також він натякнув, що не варто очікувати дива і покладатися на Трампа у питанні закінчення війни. Зупинився очільник країни і на темі виборів. Зауважив, що вибори в Україні відбудуться лише після закінчення війни. Про що говорять заяви президента? Чому саме зараз з’явився цей План внутрішньої стійкості? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Навіщо Зеленський представив План внутрішньої стійкості: до чого є питання

План внутрішньої стійкості Зеленського

Презентований План стійкості – дуже сирий і неосмислений

Політичний експерт Світлана Кушнір зазначила, враження від сьогоднішнього виступу президента Володимира Зеленського якесь двояке: з одного боку все сказане – правильне і добре, але для року так 2022-го, а з іншого боку у році 2024-му чути ці розділи Плану стійкості без економічної програми, запропонованої Урядом – якось поверхнево звучить.

"За три місяці до третьої роковини широкомасштабного вторгнення росіян на території України чути про план на 2025 рік по створенню 3 тисяч крилатих ракет, і ще й на фоні знищення росіянами енергетичної галузі – дивно і дико звучить. А у 22-му році, у 23-му році, у поточному 24-му році що – ракет не треба було Силам Оборони України? Тільки зараз назріла потреба?", – задається питанням Світлана Кушнір.

Щодо перезапуску дипломатичної служби, Світлана Кушнір уточнює, що експерти президенту про це говорять ще з часу його вступу на посаду, він просто не хотів чути цього.

"Про культурний "Рамштайн" взагалі нині звучить, як реклама музичного туру Тіля Ліндемана... "Якщо не знаєш, що сказати, то кажи, що створиш нове міністерство, яке точно вирішить ці всі незрозумілі питання", — це універсальна порада політикам на всі часи, коли вони раптом знаходяться у глухому куті. Схоже, що саме цей інструмент і використали. Ну, десь так сприймається ідея про створення нового і окремого Міністерства об'єднання України – що за функції у сфері державного управління будуть виконувати за пристойні гроші державні службовці вищих і середніх рангів у рамках його діяльності? І це на фоні кошмарних корупційних скандалів з держслужбовцями", – зауважила експерт.

Підсумовуючи Світлана Кушнір зазначила, якщо висловитися загалом про цей План стійкості, то він дуже сирий, неосмислений, застарілий у формі подачі і виконанні.

"Цей план можна охарактеризувати словами з популярного синглу "Du hast" тої ж таки групи "Рамштайн". Du hast mich gefragt, und ich habe nichts gesagt" — "Ти мене спитав, а я нічого не сказав". Будемо очікувати, що ж дійсно буде з тих 10 пунктів впроваджено", – констатувала експерт.

Визначеності стало більше

Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун так прокоментував подію:

"За вже майже три роки повномасштабної війни або за 1000 днів великої війни дуже важко передбачити не лише військовий компонент, але й компонент соціальний. Тому що люди відчувають втому. У людей з'являється загострене відчуття несправедливості від цієї війни. В людей виникають інші потреби, в тому числі, і фінансового характеру, які впливають на керованість державою в цілому і негативним чином відбиваються. Тому задля того, аби не допустити подібних непередбачуваностей і труднощів, з якими суспільство стикається, точніше їх мінімізувати, й був запропонований План єдності. Задля того, аби дати людям відчуття передбачуваності про те, як проходитиме їхнє життя, про те на які соціальні, державні гарантії вони можуть розраховувати. На те, як Україна рухається далі у військовому контексті. Ці всі речі важливі задля того аби заспокоїти якісь хвилювання, які зараз можуть з'являтися не в останню чергу через російську пропаганду. Тому мені видається що в цьому якраз і було головне завдання цього плану". 

Експерт наголошує, що цей план має бути не лише заявою, зробленою з трибуни Верховної Ради, але й перетворитися на дієві інструменти, причому реалізувати їх наодинці ні президенту, ні будь-якій іншій інституції неможливо. 

"Тому для мене особисто було важливим те, що складовою цього Плану єдності є консолідація зусиль різних державних інституцій – і військових, і цивільних, і громадянського суспільства. Тому є надія, що цей план буде відображати бачення не лише згори донизу, а й якісь низові пропозиції будуть враховані. Мені здається, що той формат зустріч із громадянським суспільством, який практикує Зеленський в останні місяці, відобразиться врешті-решт у цьому документі", – говорить Максим Джигун.

Він додає, суспільство нарешті отримало визначеність із приводу Міністерства об'єднання, про яке так багато було розмову у експертного середовища. 

"Тому, як на мене, загальної якоїсь визначеності найближчими місяцям точно стало більше. Втім, знову ж таки, наголошу, що окрім виступу публічного важливо, аби це все відображалося у законопроектах, постановах, наказах відповідних інституцій, аби почало працювати на практиці", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — тепер розмова коротка: Зеленський емоційно висловився про Московську церкву в Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини