Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
В Україні скасували вимогу про спеціальний дозвіл для практики народної медицини, введену ще в 2012 році. Це рішення було ухвалене в рамках постанови від 8 квітня 2025 року № 400.
Фото: з відкритих джерел
Згідно з новою постановою, уряд скасував рішення від 3 грудня 2012 року № 1145, яке регулювало порядок надання спеціальних дозволів для заняття народною медициною (цілительством).
У 2018 році виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун висловила ідею скасувати вимогу щодо отримання спеціальних дозволів для народних цілителів. Тоді в Міністерстві охорони здоров'я пропонували визнати народну медицину як метод оздоровлення та лікування, заснований на багатовікових традиціях, який не потребує державної реєстрації.
За словами Супрун, оскільки сучасна медицина не визнає методи цілителів та знахарів як ефективні й безпечні, держава не повинна надавати дозвільні документи на їх використання.
Також МОЗ запропонувало заборонити рекламу народної медицини.
Народні цілителі — це особи, які використовують традиційні чи альтернативні методи лікування, передані з покоління в покоління. В Україні їхня діяльність не повністю врегульована законом, хоча в більшості країн народна медицина не є частиною офіційної медицини, але й не заборонена.
"Коментарі" вже писали, що візит у салон краси чи перукарню — звична справа для більшості людей, особливо актуально це для жінок, адже крім стрижки чи масажу, вони обирають манікюр, педикюр, догляд за обличчям, волоссям та тілом тощо. Однак крім гарного вигляду можна отримати й дуже неприємні сюрпризи — зараження різними інфекціями.
Новини