Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Наглядова рада НАК "Нафтогаз" позитивно оцінила досягнення членів правління за першу половину 2021 року визначив їх розмір премій за рік і просить компанію затвердити умови банківської гарантії для забезпечення виплат цих премій. Чи дійсно Нафтогаз гідний премій (та ще й таких — в десятки мільйонів гривень)? Чому виникають такі проблеми з наглядової ради і правління?
Нафтогаз (фото з відкритих джерел)
Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначає: "Наскільки мені відомо, членів правління, яким нараховані премії, новий глава НАК Юрій Вітренко хотів звільнити. Але цього досі не вдається зробити. Судячи з усього, у зв'язку з тим, що є якісь домовленості про призначення даних суб'єктів, в тому числі іноземців, і збереження за ними посад — на більш високому рівні, ніж рівень Вітренко".
Експерт не виключає, що звернення Вітренко до Кабміну щодо даних премій є, можливо, спробою дати членам наглядової ради якісь відступні, щоб все-таки в перспективі змінити склад правління. Після чого Кабмін зможе призначити до наглядової ради людей, більш лояльних до нового керівника компанії.
Політичний і економічний експерт Growford Institute Валерій Клочок вважає, що ми маємо по факту очевидний конфлікт інтересів, що є одним з найбільших недоліків корпоративного управління.
На його думку, в даній ситуації ми можемо сказати, що голова правління намагається виступити на захист акціонера. Але, по суті, це жодним чином не вплине на вирішення проблеми з "авансуванням" премій членам наглядової ради.
Абсурдність ситуації нам намагаються показати, як звичну практику такого типу управління, акцентує Валерій Клочок.
Він продовжує: "Багато вітчизняних ЗМІ за допомогою експертів, які і представляють таке зовнішній вплив, постійно доносять позицію про нібито безальтернативності корпоративного управління. І, скармливая це населенню, формують відповідну громадську думку. Це, своєю чергою, матиме катастрофічні наслідки для економіки країни (вже має — борги по ЖКП майже 90 млрд.грн.) На тлі постійного підвищення тарифів на енергоресурси та більшій частині збіднілого населення, яке не здатне їх платити, це виглядає вкрай цинічно . Але "внутрішнього фактора" це не цікавить. Їх цікавлять виключно надприбутки членів наглядових рад, викачування дешевої сировини з України і збільшення наших боргових зобов'язань".
Єдиним виходом для держави і влади Валерій Клочок вважає постановку питання про відмову від такого виду управління державними компаніями.
Нагадаємо, незважаючи на спекотне літо, багатьох як і раніше турбує вартість газу, встановлена для побутових користувачів в Україні. З огляду на те, що місячні тарифи на блакитне паливо починають стрімко збільшуватися, в "Нафтогазі України" запропонували лайфхак, як трохи заощадити.
Новини