Головна Новини Суспільство події На що може перетворитися БРІКС: чому це викликає у Заходу тривогу
commentss НОВИНИ Всі новини

На що може перетворитися БРІКС: чому це викликає у Заходу тривогу

Розширення БРІКС створює нові геополітичні виклики

12 вересня 2024, 08:45 comments4210
Поділіться публікацією:

Розширення організації БРІКС, до якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка, не лише за рахунок Туреччини та Азербайджану, які вже подали заявки на вступ, але за рахунок Ірану, Єгипту та Саудівської Аравії стає справжнім головним болем для Заходу. Як передає портал "Коментарі", про це пише у колонці для The Times оглядач Роджер Бойєс.

На що може перетворитися БРІКС: чому це викликає у Заходу тривогу

БРІКС. Фото: з відкритих джерел

Зазначається, що незважаючи на мілітаризацію блоку, експерти НАТО з недовірою ставляться до можливості переформатування БРІКС на повноцінний військовий альянс через відсутність спільної військової доктрини та централізованого командування. Однак стратегічна співпраця між Росією, Китаєм та іншими учасниками блоку може мати довгострокові наслідки для глобальної безпеки. Росія та Китай активно прораховують усі ходи наперед і роблять роботу над помилками, яких було допущено у війні проти України. Зокрема, Китай аналізує те, що відбувається в Україні та прораховує для себе наслідки війни проти Тайваню.

Крім того, автор зазначив, що БРІКС прагне створити картель зі стратегічних металів, що включає кобальт, мідь та літій – важливі ресурси для енергетичних технологій та військової промисловості. Саудівська Аравія вже розглядає можливість розширення своїх ресурсних запасів у рамках цього об'єднання, а приєднання Демократичної Республіки Конго та Чилі може ще більше зміцнити контроль БРІКС над критично важливими матеріалами.

За словами Роджера, Китай бере активну участь у військових навчаннях з Єгиптом у Червоному морі. Іран уже пропонує Росії свої ракети малої дальності Fath-360, які можуть бути використані для ударів українськими містами. У відповідь Росія постачає Ірану продукти харчування, зокрема соєві боби, оминаючи міжнародні санкції. Такий обмін вказує на поступову мілітаризацію економічного співробітництва у рамках БРІКС.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Туреччина йде до БРІКСу: що за цим стоїть і які будуть наслідки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини