Головна Новини Суспільство події На саміті НАТО ухвалили Український договір: про що мова і як це нам може допомогти
commentss НОВИНИ Всі новини

На саміті НАТО ухвалили Український договір: про що мова і як це нам може допомогти

23 держави та ЄС на саміті НАТО підписали безпековий Український договір

12 липня 2024, 09:42 comments5667
Поділіться публікацією:

Під час завершення саміту НАТО у Вашингтоні лідери країн ухвалили Український договір. Цей документ доповнює спільну декларацію G7, погодженої на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі рік тому. До нього приєднались 32 учасники. Серед них 23 лідери країн, із якими Україна вже уклала двосторонні безпекові угоди. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє прес-служба Офісу президента України.

На саміті НАТО ухвалили Український договір: про що мова і як це нам може допомогти

На саміті НАТО ухвалили Український договір. Фото: сайт Офісу президента України

Під час ухвалення договору виступили президент США Джозеф Байден та український лідер Володимир Зеленський.

"У короткостроковій перспективі ми продовжуватимемо забезпечувати Україну зброєю, боєприпасами та навчанням, необхідними для відсічі російським військам. У середньостроковій перспективі допоможемо створити сили й можливості для захисту України та стримування подальшої агресії", – зазначив Джо Байден.

За його словами, договір ухвалили, щоб засвідчити, що якщо Росія знову нападе на Україну після завершення війни, підписанти підтримають нашу державу. 

Зеленський додав, що цього року тривала активна робота над гарантіями безпеки для України, але ці домовленості не підміняють членства у НАТО.

"Я дякую президенту Байдену за його лідерство та всі зусилля, щоб наша співпраця у сфері безпеки була наповнена рішучими діями. Є 23 сильні угоди, і будуть угоди з іншими країнами. У нас є історично важлива угода з безпеки зі Сполученими Штатами", – заявив Володимир Зеленський.

Як зазначив український лідер, вся ця робота сприяла отриманню довгострокових зобов’язань у таких питання як: військова допомога; додаткові системи ППО; просування в питанні передачі літаків F-16; розвиток оборонної співпраці.

"Український договір виводить наші відносини на новий рівень. Вагоме досягнення для України та всіх нас", – наголосив президент.

Як додали в ОП, документ відкритий для підписання іншими країнами. Він фіксує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток майбутніх Сил оборони України та механізм екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації нинішньої війни чи можливої агресії в майбутньому.

Водночас Зеленський додав у соцмережі Х, що Україна "заслуговує на запрошення до НАТО".

"Я вдячний за Раду Україна-НАТО, створену, щоб зробити видимим наш шлях до Альянсу. І справжній квиток для України в НАТО – справедливе закінчення цієї війни. Без України в НАТО європейська безпека ніколи не буде повною", — сказав президент.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Байден відповів, чи готовий до прямих переговорів із Путіним.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини