Головна Новини Суспільство події На кордоні Вірменії з Іраном більше немає російських прикордонників: в ISW повідомили подробиці
commentss НОВИНИ Всі новини

На кордоні Вірменії з Іраном більше немає російських прикордонників: в ISW повідомили подробиці

В ISW зазначають, що Росія вивела прикордонників із КПП на кордоні Вірменії з Іраном

31 грудня 2024, 08:25
Поділіться публікацією:

Російські прикордонники залишили прикордонний контрольно-пропускний пункт "Агарак" на кордоні Вірменії з Іраном. Росіяни спільно з військовими Вірменії перебували на цьому КПП понад 30 років. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

На кордоні Вірменії з Іраном більше немає російських прикордонників: в ISW повідомили подробиці

Нікол Пашинян. Фото: із відкритих джерел

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 30 грудня оголосив, що вірменські прикордонні війська почали патрулювати КПП "Агарак" без російських сил.

Ймовірно, російські прикордонники покинули цей район відповідно до угоди від жовтня 2024 року про те, що прикордонники Вірменії відновлять контроль над пунктом пропуску з 1 січня 2025 року.

Пашинян також додав, що російські прикордонники працювали на КПП "Агарак" із 1991 року.

"Виведення російських прикордонників з КПП "Агарак" відбулося через п'ять місяців після того, як російські прикордонники завершили виведення військ з єреванського міжнародного аеропорту "Звартноц". Це ще раз продемонструвало прихильність Вірменії до скорочення двосторонніх відносин з Росією у сфері безпеки", — зазначили в Інститут вивчення війни.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Вірменія більше не вважає себе членом Організації договору про колективну безпеку, заявив прем'єр-міністр Нікол Пашинян.

Прем'єр-міністр наголосив, що Вірменія фактично вийшла і не збирається повертатися до ОДКБ.

"Щодо документів, ми заявили, що заморожуємо свою участь у роботі організації. Ми не беремо участі у розробці документів, в обговореннях, не виступаємо з пропозиціями та не реагуємо на пропозиції. Ми просто не накладаємо вето на жодний документ. По суті, ми вже вважаємо себе поза ОДКБ. І нехай вони вирішують, що хочуть, ми не влазимо до їхніх справ, не говоримо, що маємо право на вето", — наголосив Нікол Пашинян.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини