Рубрики
МЕНЮ
Дмитрий Симоненко
На блогера, картає корупційну діяльність в "Укрзалізниці", почалося цькування в інтернеті.
Скандал вибухнув навколо Олени Прагіной, яка відома своїми викривальними статтями про корупцію заступника міністра інфраструктури України Дмитра Абрамовича та деяких членів Нацради "Укрзалізниці".
У мережі з'явився скріншот, де Прагіна нібито використовує у якості свого аватара фотографію британки Кетрін Майер. Скріншот насправді або є "фотошопом", або зроблений зі спеціально створеної копії сайту, але суть в тому, що власниця фотографії, яка, явно, не випадково виявилася відомою британською активісткою і політичним діячем, його побачила і написала гнівний пост про неправомірне використання її фотографії.
Виникає питання, хто автор фейк? Олена Прагіна пише викривальні статті про формальні тендери на закупівлю палива та електроенергії "Укрзалізницею" і про корупційні схеми, які прокручують люди Дмитра Абрамовича в УЗ. Також вона висвітлює діяльність нового керівника УЗ Володимира Жмака, який, на її думку, позитивно впливає на розвиток компанії.
Ее відомо, хто саме на рівні міністерства інфраструктури використовував інформацію про Кетрін Майер, а також продемонстрував їй фейковий скріншот. Можливо, у когось з членів наглядової ради УЗ є зв'язку в Великобританії, а може у самого Абрамовича. Схема створення скандалу опинилася елементарна, але подумавши, що навіть якщо блогер захоче поставити на аватар не своє фото, хіба йому спаде на думку використовувати для цього фотографії відомих письменників, політиків або активістів?
Слід зауважити, що робота виконана істотна, але розсудливі люди завжди перевіряють інформацію з інтернету. Якщо порівняти фейковий скріншот і то, як профіль блогерка виглядає в оригіналі, різниця буде колосальна.
Для порівняння два скріншоти мобільної версії сайту:
Досить просто зрозуміти, де оригінал, а де ні.
Цю фейкову новину відразу підхопили деякі сайти з сумнівною репутацією. Опубліковані у них матеріали — це, як правило, замовні "чорнушні" матеріали, а з перевіркою правдивості інформації там не особливо переймаються.
На думку самого блогера, до поширення цієї інформації можуть бути причетні ті ж люди, які порадили міністрові інфраструктури використовувати фальшиву довідку про негативні аналізи на коронавірус в його нещодавню поїздку в Казахстан.
Інформацію продовжують поширювати сумнівні сайти, агрегатори і їм подібні ресурси, що свідчить про явно замовний характер матеріалу.
Новини