Головна Новини Суспільство події Мобілізація в Україні: на якому підприємстві бронюватимуть 100% працівників
commentss НОВИНИ Всі новини

Мобілізація в Україні: на якому підприємстві бронюватимуть 100% працівників

Релігійні організації визнано критично важливими

27 грудня 2024, 15:51
Поділіться публікацією:

Уряд України спростив правила бронювання для військовозобов’язаних священнослужителів та визнав релігійні організації критично важливими для функціонування країни. Відтепер усі релігійні громади матимуть змогу отримувати відстрочку для своїх представників без обмежень за кількістю або рівню заробітної плати.

Мобілізація в Україні: на якому підприємстві бронюватимуть 100% працівників

Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до постанови №76, які дозволяють бронювати всіх військовозобов’язаних священнослужителів згідно з переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Це рішення прирівнює їх до таких категорій, як бенефіціарні власники критично важливих підприємств, члени наглядових рад та працівники дипломатичних установ.

Юридичні особи релігійних організацій відтепер вважаються критично важливими для економіки та життєдіяльності населення. Цей статус прирівнює їх до представництв міжнародних донорів і виконавців технічних проєктів.

Нові правила знімають обмеження щодо бронювання не більше половини співробітників релігійних організацій. Крім того, вимога щодо нарахування "білої" зарплати у розмірі щонайменше 20 тисяч гривень тепер також не стосується юридичних осіб — релігійних установ.

Якщо священнослужитель звільняється з посади, відстрочка автоматично скасовується. Це відбувається на підставі електронної заяви від ДЕСС, яку формують на основі інформації, поданої релігійною організацією.

Релігійні установи не включатимуть до Єдиного переліку критично важливих підприємств та організацій. Виняток закріплено в пункті 14 оновленого Порядку, що регулює процес бронювання військовозобов’язаних.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що, питання демобілізації під час повномасштабної війни — складне і вирішити його в Україні поки немає можливості. Так пояснюють посадовці. При цьому повсякчас шириться інформація про наявність відповідного законопроєкту.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини