Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Міністерство оборони України зробило великий крок у напрямку підвищення прозорості та якості постачання харчових продуктів для Збройних сил. Відтепер вся консервована продукція для армії проходитиме строгий цифровий контроль, що дозволить оперативно виявляти порушення і зловживання з боку постачальників. Як працює нова система та що зміниться для українських військових, – розбирались “Коментарі” посилаючись на Міноборони.
Фото: mod.gov.ua
Запровадження цифрового контролю для постачання консервованої продукції — це важливий крок у боротьбі з недобросовісними постачальниками. Тепер, перед тим як продукція потрапить до ЗСУ, постачальник має сформувати видаткову накладну в системі DOT-Chain і зазначити номер протоколу випробувань. Якщо цей номер відсутній, накладна не буде сформована, а постачання не відбудеться.
Це нововведення є реакцією на зловживання, виявлені під час перевірок. Виявилося, що кількість консервів, які надходять до армії, значно перевищує обсяги, що перевіряються ветеринарними лабораторіями. Це викликало питання щодо якості продукції. Тому було ухвалене рішення змінити систему моніторингу, щоб забезпечити високі стандарти та контролювати якість постачання.
Всі протоколи лабораторних випробувань тепер надсилаються до Державного оператора тилу (ДОТ), який вносить їх у систему DOT-Chain. Ця система містить всю необхідну інформацію про продукцію: номер протоколу, дату виготовлення, обсяг партії та інші деталі. Цифровізація дозволяє оперативно реагувати на порушення та запобігати можливим загрозам.
Завдяки DOT-Chain, постачальники отримуватимуть оплату лише за перевірену продукцію, що виключить фінансові інтереси для махінацій. Система щоденно перевіряє накладні, порівнюючи їх з базою протоколів. Якщо порушення виявлено, постачальник буде змушений пояснити свої дії, а у разі підтвердження порушення — сплатить значний штраф.
Таким чином, нова система контролю забезпечить не лише прозорість у постачаннях, а й запобігатиме потраплянню неякісної або небезпечної продукції до ЗСУ.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Державне бюро розслідувань викрило черговий корупційний скандал у військових лавах. Посадовець із Кіровоградської області закупив для захисників харчі, які могли б завдати шкоди їхньому здоров’ю. Через його халатність армія могла отримати неякісні м’ясні консерви, однак ДБР вчасно зреагувало та запобігло можливій трагедії. Тепер горе-забезпечувач постане перед судом.
Новини