comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство події Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту
commentss НОВИНИ Всі новини

Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту

Запаси брухту на заводах поступово зменшуються

14 червня 2021, 12:55

Українські металургійні підприємства заявляють про проблеми із забезпеченням металобрухтом на тлі різкого зростання експортних поставок вторсировини. З початку року постачання брухту на зовнішні ринки зросли у 9 разів і склали 146 тис. тонн.

Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту

Металурги виступають за введення тимчасової заборони на експорт металобрухту. Фото з відкритих джерел

Про це пише Бізнес-портал UAprom у статті  "Дефіцитна сировина: чому Україні потрібна тимчасова заборона на експорт металобрухту".

Згідно з прогнозами Об'єднання підприємств "Укрметалургпром", якщо такі темпи експорту металобрухту збережуться в поточному році, то сукупний обсяг сировини за підсумками 2021-го може досягти 1 млн. тонн, що становить третину від всього обсягу заготівлі брухту в Україні.

Олександр Каленков, президент "Укрметаллургпрому", зазначає, що на сьогодні меткомбінати змушені збільшувати витрати на закупівлю сировини. Крім того, запаси брухту на заводах поступово зменшуються.

"Це дуже поганий тренд. Якщо його не зупинити, то ми прийдемо до того, що витрати будуть збільшуватися і "тиснути" на собівартість, а запаси брухту будуть скорочуватися до критичних величин", — сказав експерт.

За його словами, в умовах дефіциту брухту деякі метпідприємства будуть змушені зупиняти виплавку сталі.

Каленков також нагадав, що основними покупцями українського брухту виступають підприємства Туреччини, де діють неринкові методи держпідтримки металургії, і невизнаного Придністров'я, які можуть розраховувати на дешеві ресурси, надані Росією. Це спотворює конкуренцію і послаблює позиції українського ГМК, говорить він.

"Є два способи вирішити проблему. Перший — скорегувати розмір мита через внесення змін до відповідного закону. Другий — прийняти рішення, можливо, навіть на РНБО, про тимчасову заборону експорту брухту взагалі. Тому що ситуація з економічної точки зору критична. Це шкодить нашій державі, торговельному балансу і надходженням до бюджету", — підкреслив президент "Укрметаллургпрому".


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!