Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останніми днями президент Франції Еммануель Макрон помітно активізувався у питанні врегулювання ескалації на сході України. Саме французький президент нібито зумів умовити президента РФ Путіна погодитися на саміт із президентом США Байденом, де предметно обговорити тему безпеки в Європі та, зокрема, порушити питання щодо України. Що стоїть за активністю Еммануеля Макрона з українського кейсу? У чому може бути каверза? Чи не міг президент Франції таємно домовитись про здачу національних інтересів України? Своєю думкою щодо цього поділилися експерти.
Еммануель Макрон і Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Український дипломат, політичний експерт Вадим Трюхан вважає, що дипломатична гіперактивність президента Франції Макрона – це, звичайно, добре. Натомість є одне "але". І це дуже суттєвий момент. Він візьме участь у квітневих президентських виборах. Вже анонсовано, що 28 лютого висуне свою кандидатуру. Отже, йому потрібна історія успіху на міжнародній арені.
Він додає, зараз одне добре, – він (Макрон) досить точно зумів змодерувати досягнення попередньої домовленості про наступну зустріч Джо Байдена з Володимиром Путіним, а американцям якось щось чи когось здавати після Афганістану не можна ніяк. Тим більше, що саме Вашингтон першим дав зрозуміти росіянам, що готовий йти до кінця.
Політичний експерт Михайло Бесараб зазначає, що, на перший погляд, складається враження, що Еммануель Макрон із Путіним нібито вже домовився про деескалацію. Принаймні про це активно пишуть росіяни та французи після телефонної розмови двох президентів.
Він додає, що тепер само собою виникає кілька важливих питань.
Перше. Чому Путін, який демонстративно вимагав переговорів тільки з президентом США, раптом погодився на таку важливу справу з президентом Франції?
Друге. Чи погодив Макрон можливість таких домовленостей із Джо Байденом?
Третє. Які попередні варіанти мирного врегулювання на Донбасі було обговорено під час цієї зустрічі?
Четверте. Що має стати предметом обговорення на запланованому саміті безпеки у Європі?
П'яте. Чи не стала ціною раптової поступливості Путіна готовність Макрона просувати вимоги Москви щодо України та щодо "демілітаризації" НАТО на Сході Європи?
Читайте також на порталі "Коментарі" – Павло Клімкін розповів, як США вибили козирі з рук Путіна щодо вторгнення в Україну.
Новини