Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Клінічні випробування Амізону в рамках терапії пацієнтів з COVID-19 в Україні було розпочато у травні одразу після отримання результатів експериментального дослідження препарату. Останнє проводилося міжнародним колективом вчених у Франкфуртському інституті медичної вірусології Університету Гете, із залученням вчених Оксфордського і Кембриджського університетів та інших.
Вакцинація (фото з відкритих джерел)
Як 21 січня повідомив "Інтерфакс-Україна", результати цього дослідження було опубліковано на сайті Medrxiv. Сайт належить Cold Spring Harbor Laboratory (США) та є одним із ключових профільних світових ресурсів, що надає відкритий доступ до результатів випробувань препаратів проти COVID-19.
Від початку пандемії в Україні коронавірусом інфікувалися понад 1 млн людей.Уся світова фармацевтична спільнота направила свої зусилля не тільки на винайдення вакцини від нового вірусу SARS-CoV-2, але й на тестування наявних або нових препаратів, що дозволяють полегшувати перебіг коронавірусної хвороби та прискорити одужання від неї.
Вітчизняна фармацевтика не стала винятком. Так було розпочате міжнародне противірусне дослідження препарату енісаміуму йодид (торгова назва Амізон) проти грипу та ГРВІ щодо його ефективності та безпечності під час лікування COVID-19. Дослідження було проведено 19 науковцями з Німеччини, Великої Британії, Італії, та США та України.
"Віруси — дуже прості істоти, яким для відтворення себе (розмноження) обов'язково потрібна жива клітина, в якій вони можуть репродукуватися (розмножуватися). РНК-полімераза — фермент вірусу, завдяки якому відбувається синтез генетичного матеріалу вірусу, по суті — РНК (рибонуклеїнової кислоти ), в клітинах господаря (людини). Препарат Амізон призводить до придушення цього ферменту і, як наслідок — кількість нових вірусних частинок в організмі в присутності Амізону набагато менше ", — пояснила керівник вирусологическим дослідженням пацієнтів, доктор медичних наук, професор Алла Мироненко.
На підставі наведених вище результатів Амізон був допущений до фази 3 клінічних досліджень для оцінки його безпечності та ефективності у лікуванні пацієнтів з COVID-19 з середнім ступенем важкості перебігу хвороби.Проміжні результати виявилися багатообіцяльними. Зокрема, Амізон пришвидшував одужання пацієнтів з COVID-19, що потребували неінвазивної кисневої підтримки (без підключення до апарату штучної вентиляції легень) в середньому майже на три дні. Наразі це клінічне випробування триває і йде активний додатковий набір пацієнтів для отримання остаточних результатів.
Крім того, лікарі з різних регіонів України, які лікують пацієнтів з COVID-19, брали участь в дослідженні і розповіли, як вони оцінюють дію препарату Амізон.
Так, Лариса Мороз, завідуюча інфекційного відділення НКП Вінницької міської клінічної лікарні №1, зазначила наступне.
Галина Мартинюк, завідувачка обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради розповіла, що лікувалася Амізоном і сама, коли разом з чоловіком заразився COVID-19.
Звернення було подано і в Міністерство охорони здоров'я України за результатами будуть опубліковані відповіді щодо препарату Амізон.
Отже, можна зробити висновок, що проміжні результати аналізу фази 3 клінічних досліджень Амізону (енісаміуму йодид) продемонстрували його статистично достовірну ефективність.
Новини