Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
11 жовтня Нобелівську премію миру отримала японська організація Nihon Hidankyo, яка бореться за ядерне роззброєння. Під час її вручення, 10 грудня, генсек правозахисної організації Танака Терумі виголосив промову, де згадав російську-українську війну.
Танака Терумі. REUTERS/Leonhard Foeger
Від імені японської правозахисної організації Nihon Hidankyo Нобелівської премії миру отримав Танака Терумі, який пережив ядерне бомбардування Нагасакі. У своїй промові Терумі розповів, що організацію заснували у 1956 році, щоб забезпечити відсутність ядерних бомбардувань. За його словами, рух Nihon Hidankyo відіграв важливу роль у створенні "ядерного табу", але Росія знову створює нові загрози.
Танака Терумі пригадав, що у 13 років пережив ядерне бомбардування Нагасакі, перебуваючи за 3 км від місця вибуху, але втратив п'ятьох родичів. За його словами, цей досвід створив для нього принцип, "що навіть на війні не можна допустити таких вбивств і каліцтв". Терумі пояснює, що Nihon Hidankyo покладається не на ідею ядерного стримування, а за повну відмову від ядерної зброї.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що українці назвали ядерну зброю найкращою гарантією безпеки.
Також "Коментарі" писали про Лукашенка, який похвалився, що Білорусь має ядерну зброю.
Новини