Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про збільшення кількості випадків психічних розладів серед українців. За словами директора Європейського регіонального бюро ВООЗ доктора Ганса Клюге, майже 10 мільйонів людей в Україні вже знаходяться в групі ризику. Наступ зими та третя річниця війни можуть лише посилити цю проблематику.
Загострення психічних проблем в Україні: зима поглибить кризу. Фото Укрінформ
Доктор Клюге на пресконференції в Укрінформі підкреслив, що в зимові місяці особливо актуальним стає питання здоров'я, оскільки це час, коли психічне навантаження на населення може кардинально зростати. Він зазначив, що під патронатом першої леді Олени Зеленської та за підтримки ВООЗ активно розширюється Національна програма з підтримки психічного здоров'я, хоча попит на такі послуги значно перевищує пропозицію.
Крім психічного здоров'я, серйозні виклики викликають цілеспрямовані російські атаки на українську інфраструктуру, зокрема на енергосистему. Ці атаки створюють додаткові ризики взимку, особливо у сфері здоров'я, оскільки проблеми з опаленням та вентиляцією можуть сприяти зростанню інфекційних захворювань, від грипу до COVID-19. ВООЗ вже задокументувала близько 2000 атак на українські лікарні, медпрацівників та пацієнтів, що ще більше погіршує ситуацію з охороною здоров'я в країні.
Читайте також на порталі “Коментарі” — Постійні відключення світла в Україні – це не лише побутовий дискомфорт, а й серйозний удар по психологічному стану громадян. Роздратування, злість, безсилля – ці емоції стають постійними супутниками багатьох українців. Психологиня Ірина Соніна розповіла "Коментарям", як впоратися з цим викликом.
Новини