Головна Новини Суспільство події 7 країн, які не святкують Новий рік
commentss НОВИНИ Всі новини

7 країн, які не святкують Новий рік

Від ісламських заборон до культурних особливостей: чому в деяких країнах Новий рік під забороною.

31 грудня 2024, 09:15 comments147837
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Новий рік для багатьох є одним із найулюбленіших свят, яке символізує початок нового етапу. Проте в деяких країнах це свято не відзначається 1 січня або взагалі перебуває під забороною. Портал "Коментарі" розповідає про країни, де Новий рік має зовсім інше значення або відсутній у культурному контексті.

7 країн, які не святкують Новий рік

Країни, які не святкують Новий рік. Фото з відкритих джерел

Іран 

В Ірані діє перський календар, за яким Новий рік, відомий як Навруз, настає 21 березня. Це свято збігається з весняним рівноденням і символізує початок нового циклу життя. У цей день іранці прикрашають будинки, готують традиційні страви та збираються родинами. А от 1 січня в Ірані — звичайний робочий день.

Саудівська Аравія

У Саудівській Аравії Новий рік не просто ігнорують, а забороняють на офіційному рівні. Влада країни стежить, щоб магазини не продавали новорічні аксесуари, а святкування у громадських місцях караються законом. Уся увага тут зосереджена на релігійних святах, які відповідають ісламському календарю.

Бруней 

У Брунеї також діє ісламське право згідно з яким султан Хассанал Болкіах вирішив заборонив публічне святкування Нового року та Різдва. Немусульманам дозволяється дотримуватися своїх традицій, але лише у приватному порядку. Будь-які публічні заходи, пов’язані з Новим роком, суворо заборонені.

Китай 

Китай святкує Новий рік у період з 21 січня по 21 лютого, орієнтуючись на місячний календар. Це свято супроводжується масштабними фестивалями, феєрверками та сімейними вечерями. А 1 січня, хоч і є вихідним днем, не має такого значення для китайців і сприймається лише як данина міжнародним традиціям.

Індія 

Через величезну різноманітність культур і релігій, які святкують Новий рік у різні дати, в Індії немає загальнонаціонального дня Нового року. Однак жителі країни мають право самостійно обирати дати вихідного на роботі для святкування Нового року залежно від своїх традицій. Тому 1 січня тут може бути як звичайним днем, так і нагодою для індивідуальних святкувань.

Таджикистан 

Таджикистан кілька років обговорював ідею заборонити святкування Нового року. Наразі це свято поступово витісняється з суспільного життя країни. У школах і університетах заборонено встановлювати ялинки, дарувати подарунки чи організовувати святкові заходи. Також влада обмежила використання феєрверків і хлопавок у громадських місцях та інші прояви святкування Нового року.

Сомалі 

Сомалі офіційно заборонила святкування Нового року. Як пояснив Офіс мерії Могадішо Різдво та Новий рік не святкуватимуть у Сомалі з двох причин: всі сомалійці мусульмани і тут немає християнської громади, а також через питання безпека. Поліція та спецслужби контролюють дотримання цієї заборони, аби уникнути можливих заворушень. Святкувати Новий рік дозволено лише іноземцям у приватних будинках, але публічні заходи категорично заборонені.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, яка країна зустрічає Новий рік найперша, а хто святкує останнім.

Також "Коментарі" писали про 3 важливі фінансові звички, з яких варто почати новий рік.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини