Головна Новини Суспільство події 7 країн, які не святкують Новий рік 1 січня
commentss НОВИНИ Всі новини

7 країн, які не святкують Новий рік 1 січня

Різні культури світу відзначають початок свого нового року по-різному і не завжди 1 січня

1 січня 2025, 00:00 comments1890
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Святкування Нового року у різних культурах світу виходить за межі звичного для нас 1 січня. Різноманітні календарі та традиції створюють унікальні дати і способи зустрічі нового року. Портал "Коментарі" зібрав 7 країн світу, які не святкують Новий рік 1 січня.

7 країн, які не святкують Новий рік 1 січня

Новий рік. Фото: Rakicevic Nenad на Pexel

Більшість країн дотримуються григоріанського календаря, коли рік складається з 12 місяців та 365 днів, а 1 січня є першим днем року. Однак, залежно від того, в якій частині світу ви перебуваєте, святкування Нового року відбувається не за григоріанським календарем. Багато культур, особливо в  Азії не святкують 1 січня як Новий рік.

Китай

Китайський Новий рік, або Свято весни, – це яскраве і барвисте свято, яке відзначається за місячним календарем у період з 21 січня до 20 лютого. Цей традиційний китайський фестиваль символізує початок нового року за східним календарем і пов'язаний з легендами про чудовисько Нянь, яке кожного року спускалося з гір, щоб завдати шкоди людям. Щоб відлякати Няня, китайці прикрашають свої будинки червоними ліхтарями, запускають феєрверки і проводять гучні святкування. Крім того, традиції включають танці драконів та дарування червоних конвертів з грошима. У 2025 році китайський новий рік припадає на 29 січня.

Корея

Сеоллал – це корейський Новий рік за місячним календарем, який триває три дні. Свято присвячене сімейним зборам, вшануванню предків і традиційним іграм. Під час святкування багато корейців вдягають національний одяг ханбок і виконують чайні церемонії. Корейський новий рік у 2025 році припадає на 29 січня.

Індонезія

На острові Балі та Ява новий рік має назву Ньєпі — це день тиші, посту та медитації, який святкують у березня після весняного рівнодення. У 2025 році Балійський Новий рік припадає на 29 березня. Напередодні свята проводяться паради та вогняні ритуали, а сам день присвячений духовному очищенню. Більша частина острова в цей день закрита, зокрема і авіарейси. Винятком є відділення швидкої допомоги. 

Іран

Перський Новий рік Навруз святкується 20 березня, збігаючись із весняним рівноденням. Традиції включають прибирання будинку, фарбування яєць подібно до наших крашанок та писанок, а також відвідини близьких. Навруз символізує оновлення та надію на краще майбутнє. 2025 рік в Ірані відповідає 1404 року.

Шрі-Ланка

Новий рік на Шрі-Ланці має назву Алут Авурудда та святкується у квітні, позначаючи завершення збору врожаю. Місцеві жителі святкують цей день, відкриваючи передні двері, щоб заохотити людей прийти до них в будинок, зокрема це стосується родини, друзів і навіть незнайомців. У цей час також популярне приготування невеликих масляних коржів під назвою кавум і кількох страв із тропічного подорожника.

Індія

Індія – це країна з багатовіковою історією та різноманітними культурами. Саме тому в різних регіонах Індії Новий рік святкується в різний час і за різними традиціями. Від буддійських до індуїстських свят – кожна релігія та культурна спільнота має свої особливі обряди та ритуали, пов'язані з початком нового року. Південні індійські штати Карнатака, Телангана та Андхра-Прадеш святкують Угаді. Цей день припадає на 30 березня та святкується солодощами, феєрверками та обновками. У Пенджабі святкують Вайсахі – свято врожаю, яке припадає на 14 квітня та відзначається яскравими святами та культурними подіями. Також 14 квітня святкують Путханду — тамільський Новий рік — це час для ритуалів, святкових обідів і сімейних зустрічей. Носії таких мов як марварі та гуджараті відзначать свято Дівалі, яке припадає на жовтень або листопад. Це фестиваль вогнів, що символізує перемогу світла над темрявою. Також в індії існує ще десятки інших свят і щоб не запроваджувати для кожного з них вихідний, працівники згідно зі своїми віросповіданнями та переконаннями можуть брати відгул на ті свята, які вважають за потрібне святкувати.

Ізраїль

Єврейський Новий рік Рош га-Шана святкується у вересні або жовтні. Цей день присвячений молитвам, самоаналізу та родинним обідам. Традиційні страви включають яблука з медом, що символізують солодкий новий рік. У 2025 році святкується з 2 вересня 2025 по 24 вересня 2025 року. В Україні свято відоме завдяки паломництву до могили цадика Нахмана. В останній рік життя він закликав усіх послідовників провести свято разом з ним. Його учні витлумачили це як заклик до відвідин могили вчителя на Новий рік.

Ці свята демонструють, як різні культури відзначають Новий рік, зберігаючи свої унікальні традиції. Це свідчить про багатство світової спадщини та важливість взаємоповаги.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, яка країна зустрічає Новий рік найперша.

Також "Коментарі" писали про радянські звички, які псують святкування Нового року.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини