Головна Новини Суспільство події Курців в Україні стає менше: нові дані КМІС
commentss НОВИНИ Всі новини

Курців в Україні стає менше: нові дані КМІС

Молодь переходить на гаджети, а сигарети втрачають популярність: нове дослідження про курців в Україні

21 листопада 2024, 14:16
Поділіться публікацією:

В Україні все більше людей відмовляються від традиційних сигарет, натомість молодь активно переходить на сучасні альтернативи. Такі висновки зробили експерти Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за результатами опитування, проведеного у вересні-жовтні 2024 року.

Курців в Україні стає менше: нові дані КМІС

Тренди куріння в Україні: що змінилося за рік

Загалом лише 27% українців заявили, що вживають тютюнові або нікотинові вироби (регулярно чи час від часу). Це на три відсотки менше, ніж у грудні минулого року, однак різниця все ще залишається в межах статистичної похибки.

Традиційні сигарети залишаються лідерами, їх курить 69% тих, хто вживає тютюнові вироби. Проте це вже не ті цифри, які були у 2023 році – тоді частка курців сигарет становила 75%. На другому місці – пристрої для електричного нагрівання тютюну (23%), за ними йдуть електронні сигарети (16%) та кальяни (8%). Найменше популярними залишаються нікотинові подушечки – їх обирає лише 2% опитаних.

Особливо цікаво виглядають уподобання молоді. Серед респондентів віком від 18 до 29 років понад 45% обирають гаджети для нагрівання тютюну, а 44% надають перевагу електронним сигаретам. Кальяни залишаються популярними в цій групі, їх курять 21%.

Чоловіки традиційно курять частіше, ніж жінки. Серед чоловіків тютюнові вироби вживають 39,5%, тоді як серед жінок цей показник становить лише 17%.

Крім того, споживання залежить від віку. Молодші респонденти частіше курять: у віковій групі 18-59 років тютюнові вироби вживають до 33% опитаних, тоді як серед людей віком 70 років і старше – лише 11%.

Цікаво, що попередження на пачках сигарет помітили 94% курців. Це означає, що більшість споживачів обізнані про ризики куріння, навіть якщо не готові повністю відмовитися від звички.

Дослідження тривало з 25 вересня до 8 жовтня 2024 року серед 2019 респондентів з усієї країни. Статистична похибка не перевищує 2,4% для найбільш поширених відповідей, що робить результати досить точними для аналізу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини