Головна Новини Суспільство події Країна ЄС, яка активно підтримує Україну, знову почала закуповувати російський газ
commentss НОВИНИ Всі новини

Країна ЄС, яка активно підтримує Україну, знову почала закуповувати російський газ

Bloomberg пише про те, що Чехія знову почала купувати російський газ

16 листопада 2024, 09:25 comments2778
Поділіться публікацією:

Влада Чехії влітку 2023 року публічно оголосила про повну незалежність від російського природного газу, прозвітувавши, що скоротила імпорт майже до нуля. Тепер же, як свідчать дані мережі, країна імпортує принаймні частину російського палива через Словаччину. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Bloomberg".

Країна ЄС, яка активно підтримує Україну, знову почала закуповувати російський газ

Російський газ. Фото: із відкритих джерел

Зазначається, що ці відносно дешеві поставки мають різко припинитися наприкінці року, коли закінчиться термін дії угоди, яка дозволяє потоки з Росії до Європейського Союзу через Україну. Хоча країни Центральної Європи заявили, що вони забезпечені достатньою кількістю постачання, вони все одно можуть зіткнутися з вищими витратами.

"Російський газ надходить до Чеської Республіки просто тому, що це економічно вигідно. Одним із факторів є транзитна плата у розмірі 2,5 євро за мегават-годину, введена Німеччиною", — написав у звіті аналітик чеського підрозділу KBC Groep NV Домінік Русинко.

У матеріалі йдеться, що у Чехії немає жодних договірних зобов'язань із "Газпромом", але її постачання із сусідньої Словаччини різко підстрибнули з минулого року.

Дані чеського оператора трубопроводів Net4Gas показують, що обсяг передбачуваного російського природного газу, що надходить у країну зі сходу, збільшився приблизно до половини всіх потоків, що входять минулої зими і приблизно до 74% у цьому кварталі. Невелика частина йде транзитом через країну до Німеччини та Польщі.

Після початку великої війни в Україні країна наростила імпорт газу з неросійських джерел, включаючи Норвегію та термінал зрідженого газу в Нідерландах. Але ці поставки повинні перетинати кілька країн, щоб досягти пункту призначення, а вихідне мито на кордоні з Німеччиною та збір за зберігання зробили їх дорожчими.

За інформацією чеського Міністерства промисловості та торгівлі, збори Німеччини зробили постачання дорожчими. Це, своєю чергою, призвело до того, щоб відновити потоки з Росії.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Європа все ще боїться залишитись без російського газу: що сталося з цінами.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини