Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Вперше в історії міста Києва бюджетом на 2022 рік не передбачено оновлення книжкового фонду дитячих бібліотек. І, таким чином, більше 150 тисяч маленьків читачів залишилися без цікавих історій, без емоцій, без доброти та співвідчуття, оскільки ґаджет, на відміну від книги, є бездушною залізякою.
У Києві стартувала програма допомоги бібліотекам для дітей - фото: Коментарі
Саме тому компетентні фахівці, лідери думок й експерти у галузі книговидання за підтримки благодійного фонду "Турбота поколінь" зібралися у межах круглого столу, щоб розібратися чому так сталося й до чого така політика може призвести. А також, щоб обговорити одну з найважливіших тем суспільства – роль книги у житті дитини, її вихованні, і чи може книга бути кращою за ґаджет.
За словами директорки Центральної бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва Яни Біленко, бібліотеки перестали бути актуальними книгозбірнями, а стали архівними філіями.
Згідно з постановою Кабінету міністрів, публічні бібліотеки мають оновлювати свої фонди на 5% щорічно. Якщо взяти фонди дитячих бібліотек міста, то це оновлення має складати десь на 8 млн гривень щорічно.
За словами президента Української асоціації видавців і розповсюджувачів книг, члена громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Афоніна, бібліотека не може жебракувати, бо таке ставлення віддає блюзнірством. Фахівець наголошує, що останні роки ми не могли не захоплюватися Київською міською адміністрацією, коли почали ремонтувати бібліотеки, створювати нові кейси та простори.
На запитання, чи можно зробити Україну бібліотечною, керівник БО "БФ "Бібліотечна країна" Ігор Степурін відповів:
Письменниця, дитяча психологиня, керівниця Лабораторії дитячого читання "БараБука" НЦ "Мала академія наук України Тетяна Стус звернула увагу на шкільну програму читання з літератури, старі видання, якими здебільшого оснащені бібліотеки:
За словами письменниці, дуже багато говорять результати Пізи, що діти, які читають, на 1,5-2 роки випереджають за розвитком і за вмінням працювати з важливою інформацією у школі, тобто осмислено читаючи, ми даємо можливість дитині й фізіологічно правильно розвиватися.
Олександр Афонін додає, що багато залежить від того моменту, коли дитина починає мати стосунок до книги. Чим раніше вона починає мати контакт із книгою, навіть коли вона тільки навчилася ходити та тягнутися до книги, то ця книжка мусить бути вдома. Батьки мусять розмовляти з дитиною разом із книжкою, читати.
Тетяна Стус вказала на важливість читання книги саме у традиційному вигляді:
Зважаючи на існуючі нагальні проблеми, Благодійний фонд "Турбота поколінь" анонсував акцію "Книга – краще за ґаджет". У рамках цієї акції планується зібрати для дитячих бібліотек міста Києва, а їх 53 одиниці у кожному районі нашої столиці, 1 мільйон гривень, а це всього 50 копійок із кожного мешканця міста.
Раніше на порталі "Коментарі" — ТОП-10 книг про бізнес: література для підприємців.
Новини