Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Масштабна атака хакера, яка призвела до того, що припинив працювати найбільший оператор мобільного зв'язку "Київстар", продовжує активно обговорюватися в ЗМІ. Хто ж може бути організатором такої атаки? І чи може, окрім Росії, ще бути хтось зацікавлений у її проведенні? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.
Кібератака. Фото: з відкритих джерел
Експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів, що вартість хакерської атаки на "Київстар" може досягати мільйонів доларів.
Він припускає, що в цій атаці можуть бути задіяні десятки та сотні фахівців найвищого рівня. Він також додав, що чекав на подібні атаки на початку широкомасштабного вторгнення Росії, "але тоді не склалося чомусь у росіян".
Костянтин Корсун додав, що метою цієї атаки був лише деструктив. Це означає, що організаторами цієї атаки були спонсоровані державою хакери, яких не цікавлять гроші.
Експерт з кібербезпеки та керівник розвитку компанії Youcontrol Михайло Кольцов в ефірі каналу "Київ" заявив, що за масштабною атакою на мережу найбільшого українського мобільного оператора Київстар стоять кілька хакерських угруповань, які фінансуються, швидше за все, Росією та Іраном.
За словами експерта, заява кіберугруповання "Сонцепек", яка взяла на себе відповідальність за атаку, не відповідає дійсності. Мовляв, ці люди лише транслюють певні меседжі. Хакеров із "Сонцепека" Кольцов назвав "комунікаційниками, які технічну роботу в рамках атаки не виконують".
Читайте також на порталі "Коментарі" — вибори Путіна: яке рішення належить ухвалити Заходу і що спробує довести Кремль.
Новини