Головна Новини Суспільство події Із путінським режимом вирішили закінчувати: які висновки історичної зустрічі на військовій базі «Рамштайн»
commentss НОВИНИ Всі новини

Із путінським режимом вирішили закінчувати: які висновки історичної зустрічі на військовій базі «Рамштайн»

На авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася стратегічна зустріч Консультативної групи з оборони України за участю понад 40 країн

27 квітня 2022, 10:50 comments2058
Поділіться публікацією:

Представники НАТО та союзники після зустрічі на військовій базі "Рамштайн" в однойменному місті Німеччини домовилися про створення контактної групи з питань оборони України. Як оцінюєте результати зустрічі? Що вони означають для України, Росії, світу? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Із путінським режимом вирішили закінчувати: які висновки історичної зустрічі на військовій базі «Рамштайн»

Зустріч на базі Рамштайну у Німеччині з приводу військової підтримки України. Фото: Міноборони України

Колективний Захід під керівництвом США та Британії визначився з долею путінського режиму

Експерт Міжнародного інституту демократій, екс-командир 2-ї роти 24-го батальйону "Айдар" Євген Дикий упевнений, що зустріч на базі "Рамштайн" колись займе своє місце у підручниках історії.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


"Разом із рішенням Конгресу США щодо ленд-лізу ця зустріч остаточно свідчить: колективний Захід під керівництвом США та Британії визначився з долею путінського режиму. Від помилкової політики стримування Росії – Захід, нарешті, перетворюється на політику " множення на нуль " кремлівського режиму. Першим кроком у підготовці падіння Путіна визначено його нищівну поразку у російсько-українській війні. Тобто нам відведена дуже важка, але почесна роль "гробувальника" путінської РФ, — пояснює експерт. – А щоб ми гарантовано впоралися з цією роллю, нам відкривається безперервна лінія постачання зброї та техніки, яку "нашкребатимуть по засіках" не лише старші партнери з антипутінської коаліції — США та Британія – але й ще чотири десятки країн. Це вже дуже нагадує ленд-ліз часів Другої світової, в якому теж були задіяні десятки країн, і який тривав до перемоги над гітлерівською Німеччиною і над Японією".

Рамштайн, акцентує Євген Дикий, стане центром координації цього ленд-лізу, де фахівці НАТО разом з українськими військовими будуть визначатися: які потреби нашої армії в тривалій війні, що розгортається в Україні, здатні задовольнити союзники, а також – які саме їхні системи озброєння найкраще для цього придатні.

"В історії з постачанням сучасної зброї постійно виникає проблема медійного освітлення, – зазначає експерт. – З одного боку, інформація про такі поставки дуже потрібна для підтримки бойового духу українців, для розуміння нашим суспільством перспектив перемоги та для правильного розуміння ролі НАТО та країн-партнерів у нашій обороні. З іншого боку, інформація про надані системи допомагає РФ підготуватися до їх застосування, тобто зменшує ефект їхнього бойового застосування. Знайти правильний баланс публічності та таємності у цій ситуації непросто, зокрема, тому що країни Заходу є демократіями, і питання надання чи не надання Україні тих чи інших видів озброєнь там нерідко розглядаються публічно, наприклад, у парламентських комітетах".

В результаті, продовжує Євген Дикий, виникає певна "мозаїка" публічно оголошених та таємних постачань. На його думку, історія з британськими ракетами Brimstone із цієї "колекції". Постачання цих ракет (які слід запускати з літаків та вертольотів) вже анонсували, і тим самим "засвітили", що Україні непублічно надається допомога щодо посилення можливостей військово-повітряних сил. Або шляхом надання (і вже давно) літаків із країн Центральної Європи (постачання яких після невдалого гучного анонсу було тривалий час заблоковано), або шляхом допомоги у ремонті та відновленні наших пошкоджених літаків.

Більшість країн уже усвідомили, що будь-який мир із Росією сьогодні – це лише відкладення продовження війни на потім

Політолог, конфліктолог Богдан Петренко зазначає, що зустріч у Рамштайні має дві складові.

Перша – це практично-технічна.

"40 країн домовилися сприяти обороні України. Таким чином, слід розраховувати не лише на збільшення постачання зброї та розвідданих, а й на зростання комунікацій між цими країнами. Так формується механізм прискорених домовленостей щодо постачання зброї (наприклад, прискоряться питання передачі радянських зразків зброї в обмін на НАТОвські)", – пояснює експерт.

Друга складова – це інформаційний фон. Чотири десятки країн не лише "висловили своє занепокоєння російською агресією", а й по суті сформували союз підтримки України.

"Це дасть сигнал іншим країнам чіткіше вибирати з якого вони боку — з боку цивілізації чи дикої Росії. Інформаційний сигнал поширюється і на українців та росіян, – наголошує Богдан Петренко. – Перших ця інформація посилено мотивує до подальшого опору (ми не одні). Других демотивує – адже технічні можливості протистояти загарбникам в українців зростають, а відповідно й зростають шанси наших ворогів загинути у цій війні".

Загалом же такого роду зустріч – це також сигнал щодо того, що війну треба завершувати перемогою України, вважає експерт. На його думку, більшість країн уже усвідомили, що будь-який мир із Росією сьогодні – це лише відкладення продовження війни на потім.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у Британії відповіли на загрози Сергія Лаврова про ризики ядерної війни.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!