Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В ніч з 21 на 22 вересня 1709 помер Іван Мазепа — гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній і всієї Наддніпрянської України. Князь Священної Римської імперії. Це далеко не повні титули людини, чиє серце перестало битися 312 років тому. Як інформує видання "Коментарі", про це на своїй сторінці в Facebook пише політолог, історик Віктор Таран.
Гетьманська булава Фото: фейсбук Віктора Тарана
Він зазначає, Мазепа на довгі століття став символом боротьби українців проти московських загарбників. Віктор Таран нагадав, за часів Мазепи Росії не існувало — було Московське царство, яке очолював Петро I. Державний і військовий діяч, блискучий дипломат і поет. Політик, який зміг після Руїни об'єднати більшу частину України під свою булаву. Як говорили в ті часи "Від Богдана до Івана не було гетьмана". Найбільше він любив Україну. За неї і постраждав. Москва вважала Мазепу одним з найбільших зрадників. Наклала анафему. Його прихильники знищувалися. А ім'я "мазеповец" на довгі десятиліття стало лайкою росіян по відношенню до українців.
Історик зазначає, разом з Петлюрою і Бандерою Мазепа став символом боротьби українців за незалежність. Пройшли роки і справедливість восторжествувала. Україна — отримала незалежність. Вселенський Патріарх у 2018 році заявив, що Константинополь ніколи не визнавав анафему, яку Москва наклала на Гетьмана, а на 30-річчя незалежності клейноди і булава Гетьмана прибули в Україну.
Читайте також на порталі "Коментарі" думку Віктора Тарана про політичну ситуацію в країні — Офіс президента зібрався позбавляти Разумкова його "шиї" у Верховній Раді.
Новини