Головна Новини Суспільство події Іноземні компанії долучать до модернізації української оборонної техніки: новий механізм співпраці
commentss НОВИНИ Всі новини

Іноземні компанії долучать до модернізації української оборонної техніки: новий механізм співпраці

Рішення Кабінету Міністрів відкриває шлях до оновлення техніки Сил оборони України за допомогою західних технологій

сьогодні, 13:55
Поділіться публікацією:

Україна зробила крок до залучення міжнародних партнерів у сферу модернізації військової техніки. Кабінет Міністрів за ініціативи Міноборони ухвалив оновлений механізм співпраці, який передбачає чіткі умови для розробки та оновлення озброєння за участі іноземних компаній. Це дозволить покращити ефективність українських Збройних Сил за рахунок використання найновіших технологій і підходів. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Іноземні компанії долучать до модернізації української оборонної техніки: новий механізм співпраці

Модернізація української оборонної техніки. Фото: mod.gov.ua

Іноземні компанії отримали можливість долучатися до процесу модернізації озброєння та військової техніки України. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів України на основі ініціативи Міністерства оборони.

Уряд вніс зміни до Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення. Тепер цей механізм поширюється на зовнішньоекономічні контракти у сфері оборонних закупівель і встановлює прозорі правила співпраці з іноземними партнерами.

"Іноземні компанії зможуть долучатися до розробки та модернізації озброєння за наявності спеціальних дозволів на передачу військових технологій та експорт відповідних товарів і послуг. Особлива увага приділяється модернізації повітряних суден державної авіації, їхніх компонентів та обладнання, а також кораблів", – сказав заступник Міністра оборони бригадний генерал Анатолій Клочко.

Документ детально регулює такі аспекти:

  • порядок передачі техніки для модернізації;

  • вимоги до її технічного стану;

  • навчання персоналу та контроль якості виконаних робіт.

Впровадження передових західних технологій у процес модернізації значно підвищить ефективність застарілої техніки. Це відкриває нові можливості для міжнародних партнерів у створенні спільних проєктів із дотриманням високих стандартів та принципів прозорості.

Крім того, врегульовано питання прав інтелектуальної власності та передачі створеної науково-технічної продукції.

"Нововведення дозволять забезпечити потреби в розробці нових зразків та модернізації існуючого озброєння, військової та спеціальної техніки. Це сприятиме посиленню обороноздатності України в умовах протидії російській агресії", – зазначив начальник Державного науково-дослідного інституту авіації полковник Владислав Шостак.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що військові потребують щонайменше 8000 FPV-дронів щомісяця лише для одного сектора фронту, проте ця кількість залишається недосяжною. Командир батальйону безпілотних систем 30-ї окремої механізованої бригади з позивним "Прокурор" пояснив, що ринок лише починає адаптуватися до запитів армії, але ситуація залишається складною.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини