Головна Новини Суспільство події Хто запустив історію про підрив Північного потоку: чи відмовиться Захід від підтримки України
commentss НОВИНИ Всі новини

Хто запустив історію про підрив Північного потоку: чи відмовиться Захід від підтримки України

Історія про підрив Північного потоку з'явилася у доволі критичний для путінського режиму час проведення ЗСУ Курської операції

16 серпня 2024, 17:47
Поділіться публікацією:

Зі вчорашнього дня з подачі видання The Wall Street Journal активно обговорюється тема про те, що українські чиновники нібито схвалили операцію з підриву російських "Північних потоків". Реагуючи на такі повідомлення радник президента України Михайло Подоляк заперечив інформацію про причетність України до вибухів на газопроводі "Північний потік-2". За його словами, така диверсія була вигідна лише Росії. У Білому домі взагалі заявили, що утримаються від коментування матеріалу видання The Wall Street Journal. Про що говорить дана ситуація? Чи може бути це черговою спробою Москви в ході операції в Курській області послабити підтримку України з боку Заходу? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Хто запустив історію про підрив Північного потоку: чи відмовиться Захід від підтримки України

Підрив Північного потоку. Фото з відкритих джерел

Росія зараз використовує українську операцію в двох цілях

Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак так прокоментував ситуацію:

"Потрібно розуміти, що західні медіа – це також майданчик для інформаційної війни, як і соціальні мережі чи телебачення. В частинах випадків іноземні спецслужби організовують якісні дезінформаційні кампанії з метою проникнення у медійне поле потрібних наративів. Крім того, багато хто з західних журналістів до тих чи інших серйозних питань підходять з точку зору споживацького сторітелінгу та заради привернення уваги і цікавості готові вимальовувати найрізноманітніші історії з притягнутими аргументами і яскравими висновками. Цим страждають як "жовті видання", так і відомі з великою репутацією. Лише б здобути розголос", – зазначив експерт.  

Олег Постернак продовжує, тому історія про підрив "Північного потоку-2" — це саме така історія, яка випливла у доволі критичний для путінського режиму час проведення ЗСУ Курської операції. 

"Росія зараз використовує українську операцію в двох цілях. По-перше, довести, що вона буцімто підбурювалась країнами НАТО і цим самим показати справедливість проведення так званої "СВО" проти України. По-друге, показати Україну як "терористичну державу", що масово знищує цивільну інфраструктуру та вбиває цивільне населення. Західна допомога залишається одним з фундаментальних факторів стійкості України у воєнний діях проти РФ. Впливаючи на громадську думку західних країн, Кремлю бажано за будь-якої можливості виставляти Україну як агресивну і неадекватну сторону і цим самим підштовхувати до згортання військової допомоги. Тому історія про "Північний поток-2" — це саме така історія, обставлена непідтвердженими фактами і неаргументованими догадками", – підсумував політтехнолог.

Захід не ослабить підтримку України

Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун зауважив, справа в тому, що даний матеріал викликав велику підозру, адже він з’явився не просто так саме в такий момент, коли Україна розвиває свій успіх на Курському напрямку. 

"Наратив, який з'явився в цьому матеріалі, демонструє такі повідомлення, що Україна мовляв не вміє працювати зі своїми партнерами. Натомість отримує для себе преференції, якими користується із добра і доброї волі своїх союзників. І нібито підірвала "Північний потік" самостійно, і втекли виконавці. А тут з іншого боку ще й на Курщину ввірвалися в той час, коли про це не знали ключові союзники. Тому дуже підозріло виглядає така ініціатива окремих журналістів", – зазначив експерт.

Максим Джигун наголосив, що в даній ситуації точно не варто недооцінювати Росію, яка може працювати на такому глибинному рівні здавалося б з прозахідними медіа і прозахідними журналістами. Тому до цього треба ставитися із долею скептицизму. 

"Більше того, прямих доведень, що українці підірвали "Північний потік" немає. І показання третіх осіб, які спостерігали щось подібне ще не є доказом вини українців. Більше того, якщо навіть слідство доведе, що український водолаз був до цього причетний, це ще не означає, що ця людина могла виконувати замовлення від української держави чи будь-яких міжнародних утворень, в тому числі, від наших західних союзників", – прокоментував співрозмовник порталу "Коментарі". 

Щодо того чи здатні західні партнери послабити підтримку України, то експерт вважає, що наразі це не може відбутися. Тому що на Заході також аналізуються ризики. 

"І здавалося б жорстка відповідь Білого дому на дані чутки з відмовою коментувати, а також коментарі від німецького МЗС про те, що те, що стало відомо ніяк не вплине на наші відносини – ще раз показує, що підтримка України продовжиться. Можливо, якісь консультації на офіційному рівні відбудуться щодо даної теми, але жодних звинувачень в нашу адресу від Заходу не буде. Більше того, німці та американці розуміли, що "Північний потік" – це мертвонароджене утворення, неспроможне до функціонування і масштабування в довгостроковій перспективі. Це був певною мірою договорняковий обмін між Німеччиною і Росією спочатку, а потім і між Сполученими Штатами і Німеччиною. Всі розуміли, що це політичний компроміс, який втім не може довго існувати", – констатував Максим Джигун.

Читайте також на порталі "Коментарі" — змова на найвищому рівні: експерт звинувачує Польщу та Україну в організації вибухів на “Північному потоці”.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини