Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Наприкінці холодної війни провідні держави світу досягли згоди, що скорочення ядерної зброї зробить планету безпечнішою. Втім, ця доба завершилася. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Wall Street Journal.
Скорочення ядерної зброї. Фото з відкритих джерел
У публікації йдеться, що договори про контроль над озброєннями перестають діяти, ядерні держави на повну силу включилися в гонку озброєнь, зміцнюючи свої арсенали, і ризик поширення цієї зброї зростає. Дедалі більше обговорюється можливість використання тактичної ядерної зброї для отримання переваг на полі бою.
Шлях до повернення страху перед ядерною війною розпочався 1945 року, коли у Нью-Мексико на полігоні Трініті провели перший ядерний вибух. 1963 року президент США Джон Кеннеді під час холодної війни висловив побоювання щодо майбутнього, де ядерна зброя опиниться в руках десятків країн. Він назвав це "найбільшою можливою небезпекою".
У той час як США та Росія скорочували стратегічні запаси, занепокоєння викликає тактичну ядерну зброю. Його менша потужність і коротший радіус дії дозволяють використовувати його у звичайних військових конфліктах. Москва неодноразово натякала на можливість застосування цієї зброї в Україні. У листопаді Росія навіть оновила доктрину, розширивши підстави щодо його використання.
Зусилля щодо стримування поширення ядерної зброї, закріплені в Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) 1970 року, опинилися під тиском. Незважаючи на те, що його підписали 191 держава, три ядерні країни так і не приєдналися до угоди, а Північна Корея вийшла з неї 2003 року.
Іран, учасник ДНЯЗ, залишається за кілька місяців від створення ядерної зброї. Саудівська Аравія вже заявила, що наслідуватиме цей приклад, якщо Іран досягне успіху.
Читайте також на порталі "Коментарі" — переділ світопорядку: чи справді Трамп натякає на договорняк з Путіним.
Новини