Головна Новини Суспільство події Гетманцев змусив AI платити податки: що це значить для користувачів
commentss НОВИНИ Всі новини

Гетманцев змусив AI платити податки: що це значить для користувачів

OpenAI платитиме ПДВ в Україні: нові правила для користувачів з 2025 року

25 листопада 2024, 13:22
Поділіться публікацією:

З початку 2025 року користувачі платних послуг OpenAI в Україні зіткнуться з новими фінансовими умовами: до рахунків додадуть 20% податку на додану вартість (ПДВ). Таке рішення компанія ухвалила відповідно до українського "податку на Google", закону № 1525-IX. Про це повідомив Ярослав Железняк, народний депутат та голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Гетманцев змусив AI платити податки: що це значить для користувачів

Навіть AI платить: OpenAI вводить ПДВ для українців із 2025 року

"Гетманцев змусив навіть штучний інтелект платити ПДВ!" — із гумором написав Железняк у своєму Telegram-каналі, додаючи, що особисто отримав електронного листа від OpenAI. У листі йдеться, що компанія запроваджує податок із 1 січня 2025 року.

Згідно з повідомленням, користувачі, які мають статус платника ПДВ в Україні, повинні внести свій ідентифікаційний номер у налаштуваннях облікового запису OpenAI. У разі невнесення цих даних до 1 січня, до рахунків автоматично додаватиметься ПДВ у розмірі 20%.

"Ми хочемо повідомити вас про запровадження податку на додану вартість (ПДВ) у вашому рахунку-фактурі, який буде запроваджено з 1 січня 2025 року. Вам потрібно буде оновити свій обліковий запис OpenAl, щоб включити дійсний ідентифікаційний номер платника ПДВ", — йдеться в листі розробників ChatGPT.

Гетманцев змусив AI платити податки: що це значить для користувачів - фото 2

Нагадаємо, що "податок на Google", ухвалений у 2021 році, зобов’язав технологічні компанії, такі як Google, Meta та тепер OpenAI, сплачувати ПДВ за надання послуг в Україні. 

Читайте також на порталі “Коментарі” — Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, дав інтерв'ю одному з українських YouTube-каналів, де обговорив податкову ситуацію в ресторанному секторі. Головні акценти були зроблені на проблемах із двома чеками, тіньових схемах та податках із чайових.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини