Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Народний депутат Данило Гетманцев ініціював законопроєкт, який передбачає введення податку на посилки з-за кордону, навіть якщо вони містять товари для особистого використання. Законопроєкт №12429, зареєстрований у Верховній Раді 20 січня, пропонує суттєві зміни в регулюванні пересилання товарів до України.
Фото: 24 Канал
Проєкт закону передбачає скасування пільги щодо звільнення від податків для товарів, що мають вартість до 150 євро. Таким чином, всі міжнародні поштові відправлення підлягатимуть обкладанню ПДВ за ставкою 20%, незалежно від вартості товарів.
Однак законопроєкт передбачає певні винятки. Зокрема, товари, вартість яких не перевищує 45 євро і які відправляються однією фізичною особою іншій для особистого користування, можуть не підлягати оподаткуванню. Однак, для того щоб така посилка могла бути звільнена від податків, вона повинна відповідати кільком умовам. Товари повинні бути відправлені безкоштовно і призначатися лише для особистого використання одержувачем. Також кількість і характеристики товарів не повинні вказувати на їх комерційне призначення. Це означає, що митні органи матимуть можливість перевіряти наявність комерційних цілей у відправленнях, але конкретні критерії для визначення "комерційної мети" в законопроєкті не уточнюються.
Згідно з новими правилами, ряд товарів не можна буде пересилати без податку навіть у посилках між фізичними особами в межах вартості до 45 євро. До таких товарів відносяться:
· підакцизні продукти;
· парфуми понад 50 грамів або туалетна вода понад 0,25 літра;
· кава понад 500 грамів або кавові екстракти понад 200 грамів;
·
чай понад 100 грамів або
чайні екстракти понад 40 грамів.
Якщо обсяг цих товарів перевищує ліміт, навіть у посилках на суму до 45 євро, їх отримувач буде змушений сплатити 20% ПДВ.
"Коментарі" вже писали, що в Україні з 1 грудня 2024 року набули чинності нові податки — закон про підвищення оподаткування називали історичним. І на нього вже відреагували підприємці — 22 тисячі ФОП припинили свою діяльність.
Новини