Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
"Газпром" може не качати газ через Україну, фото з відкритих джерел
На телепередачі "Свобода слова на ICTV" Олена Зеркаль, що була заступником міністра закордонних справ в 2014-2019 роках, а зараз входить до робочої групи з напрацювання пропозицій щодо окремих загроз у безпековій і енергетичній сферах, розповіла про ситуацію з газом в Україні та Європі.
Член робочої групи пояснила, що насправді сталося після цієї зустрічі двох політиків. По-перше, Володимир Путін скористався тим, що Байден зайняв позицію не бажання псувати відносини з Німеччиною та Європою й хотів вибудувати нову еру відносин з Росією.
По-друге, щодо "Північного потоку" не було застосовано санкцій й це фактично поставило Росію в ситуацію "хулігана", який поводить себе як йому заманеться. Також вона додала, що ситуація за останні два дні показує, що "Газпрому" байдуже, яка ситуація на європейському ринку з газом. Наразі ця компанія не постачає навіть зарезервованих об’ємів, вони постачають менше половини зарезервованого об'єму газу українським маршрутом.
Крім того, "Газпром" перестав постачати газ через Польщу, в Східній Європі вийшов з ладу газогін, який був побудований в Сербії, тому газ не йде ані в Сербію, ані в Угорщину.
З іншого боку в Євросоюзі кволо відреагували на зростання цін, не домовилися як створити спільний резерв. Така реакція тільки збільшує "апетити" "Газпрому".
Росія наразі ні від кого не залежить, в неї газу більше, ніж достатньо, газові сховища наповнені на понад 90%. Почати транспортувати газ вона може в Німеччину, якщо там виконають її умови.
Україна ж запропонувала знижку на прокачку газу. Була розроблена концепція, комплекс заходів, як відповідь на цю кризу з газом. Навіть пропонувала зберігати газ, створити спеціальний фонд, який буде гарантувати наявність газу в газогоні. Однак у Росії удали, що не почули пропозиції, бо це не вписується в їх гру, переконана дипломат.
Також Зеркаль наголосила, що в Україні становище краще, ніж в Європі з газом, а газу в сховищах достатньо для зими. Однак потрібно, щоб газ йшов реверсним шляхом. А це залежить від фізичного знаходження газу в українській трубі. Зі свого боку "Газпром" може не постачати. Тому це є проблемою для українців, як і для Європи, якій не вистачає газу. Адже там сховища "Газпрому" заповнені на 22-25%.Нагадаємо, що нинішній контракт України з "Газпромом" закінчується у 2024 році. А зі слів Юрія Вітренка, очільника "Нафтогазу", за цей рік Росія вдвічі зменшила прокачку газу Україною.
Портал "Коментарі" раніше повідомляв, що "Газпром" знову скоротив обсяги транзиту газу через Україну.
Новини