Рубрики
МЕНЮ
Анастасия
За яскравими та привабливими упаковками деяких продуктів, що лежать на полицях супермаркетів, може ховатися підробка, яку не так просто, на перший погляд, розпізнати. На що повинен насамперед звернути увагу покупець, і які продукти найчастіше підробляють? Щоб розібратися в цьому питанні, журналісти порталу "Коментарі" звернулися до виконавчого директора Спілки споживачів України Максима Несміянова.
Як розпізнати підроблені продукти у магазинах: фото - Pixabay
Експерт розповів, що у зв'язку з інфляцією та зі стрімким подорожчанням всього, у виробників є три шляхи розв'язання проблеми: підняти ціни, зменшити обсяг товару або робити фальсифікат. І, на жаль, багато хто піде третім шляхом. Обсяги підробок зростатимуть. І в цьому фальсифікатори – світле майбутнє, покупці — темне.
Перший фактор, який говорить про підробку, це ціна
Приміром, цінна на 200 г вершкового масла ніяк не може становити 21 гривню, оскільки це дуже низько – адже є 20% ПДВ, податок на прибуток і т.д. Вартість ковбаси вищого ґатунку не може становити 86-100 гривень за кілограм. Швидше за все, перед вами у найкращому разі, 2-й сорт ковбаси. Або взагалі в цій ковбасі є м'ясомісткий продукт.
Щодо сирів, цінник у 180-200 гривень можливий лише за акцією. І це стосується лише певних сортів. Якщо ви бачите собі ціну нижче, швидше за все, це не сир. Без акції в середньому сир коштує від 250–300 грн за кг.
До списку продуктів, які найчастіше підробляють, також входить оливкова олія. У магазинах зараз з'явилися металеві циліндри з нібито оливковою олією Extra Virgin за 120-130 грн за літр. За словами експерта, це 100% підробка.
В Україні не зупиняють роботу заводів із виробництва підробок
Українцям все частіше продаватимуть ковбасу першого чи другого, видаючи її за вищий сорт, а під виглядом сиру продаватимуть сирний продукт. Експерт зазначає, що заводи з виробництва виробів не зупиняють.
Максим Несміянов також наголосив, що людей не цькують якимось незрозумілим продуктом, а просто перефасовують маргарин і продають під виглядом олії. А люди, своєю чергою, купують, оскільки ціна низька. Ціна питання на ринку – 35 грн (200 г), а в Інтернеті вони купують продукт, з якого виробляють "масло" по 15 грн.
Підробляють практично всі продукти, використовую жахливі консерванти
У списку продуктів, які підробляють і видають за "оригінал", може виявитися все що завгодно. За словами експерта, підробляють навіть томатну пасту, де точно не такий відсоток томатів, як заявлено. У цьому використовують жахливі консерванти.
Скаржитися на неякісні продукти можна до Держпродспоживслужби.
Новини