Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Угода про торгівлю між ЄС і США, про укладення якої ввечері в неділю, 27 липня повідомили Вашингтон і Брюссель, фактично ховає пропозиції переговорника Путіна Дмітрієва і відкриває шлях до переговорів США-Китай. Таку думку висловив політолог Вадим Денисенко.
ЄС та США. Фото: з відкритих джерел
Експерт зазначив, США довго вагалися з приводу того, як працювати з росіянами. На столі було дві протилежні концепції: одна передбачала максимальне видавлювання Росії з енергетичних ринків світу і, перш за все, ЄС. Інша, саме пропозиція Дмітрієва, передбачала, що Штати стають посередником у торгівлі російських енергоносіїв на підсанкційних ринках. Угода з ЄС показала, що США прийняли рішення відкинути пропозицію Дмітрієва і йдуть шляхом поступового звуження російського енергетичного впливу. Обіцянка купувати американські енергоносії на 600 млрд – означає відмову європейців від російських газу та нафти. І це тільки початок.
Політолог зазначає, другий цікавий момент – зараз для нас ключовим фактором має стати ситуація в Індії.
За його словами, після завершення переговорів з ЄС, Трамп входить в переговори з Китаєм, де ЄС, вже гарантовано, буде йти в фарватері США. Це ключові для нас переговори, бо саме вони будуть визначати не лише те, як буде влаштований торгівельний світ наступного десятиліття, але й те, як буде чи не буде закінчуватися війна в Україні.
Він наголошує, головне питання на яке поки немає відповіді – що буде, якщо Путін не захоче йти на компроміси і оголосить мобілізацію. Ця опція є в кишені Путіна. Глобально – це стане причиною його великої поразки в геополітичній грі, але це може різко змінити ситуацію на фронті.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп змінює пріоритети: яке рішення готується ухвалити щодо оборони Європи.