ЄС не поспішає запроваджувати нові санкції проти Білорусі: у чому причина

Ряд країн хочуть скасувати вже введені обмеження

Робота над новими санкціями Євросоюзу проти Білорусі поки що не просувається, оскільки кілька країн хочуть скасувати вже введені обмеження. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на PAP.

Як йдеться у матеріалі, деякі західноєвропейські країни блокують запровадження нових обмежень. Вони хочуть, щоб ухвалення нових санкцій проти Білорусі супроводжувалося скасуванням заборони на імпорт білоруської калійної сировини, яку використовують для виробництва добрив.

У PAP уточнюють, що влада країн, яка хоче скасувати частину обмежень проти Білорусі, виправдовує своє бажання "забезпеченням продовольчої безпеки" в умовах війни Росії проти України. При цьому Польща та країни Балтії виступили проти таких намірів.

За даними ЗМІ, Швеція, яка зараз головує в ЄС та відповідає за переговори щодо санкцій, не намагається швидко знайти компроміс.

"Ми не згодні з тим, що синхронізація білоруських санкцій із російськими одночасно означає зняття обмежень з нашого основного експортного продукту, яким є білоруський калій. Ми хочемо нових санкцій, але не ціною скасування тих, які були прийняті раніше", - заявив PAP постійний представник Польща при ЄС Анджей Садось.

Зазначимо, Світовий банк і МВФ у Вашингтоні протягом цього тижня усувати "слабкі місця" санкцій проти росії, щоб запобігти способам їх обходу. Тим часом, ЄС працює над черговим (11-м) пакетом санкцій проти країни-агресора. Не виключено, що вони можуть торкнутися нафти, газу та атомної галузі. З "атомними" санкціями, втім, є серйозні пробуксовування, насамперед з боку Угорщини, Франції та Болгарії. Які очікування від нових санкційних рішень із боку Заходу? Куди і як треба бити, щоб швидше покласти російську економіку та, відповідно, військову машину? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Читайте також на порталі "Коментарі" – як іде підготовка до контрнаступу ЗСУ – чому стільки шуму, прогнозів, "зливів".