Головна Новини Суспільство події Енергетична криза в Україні: чому відключення світла можуть продовжуватись ще 4 роки
commentss НОВИНИ Всі новини

Енергетична криза в Україні: чому відключення світла можуть продовжуватись ще 4 роки

Експертка прогнозує продовження обмежень електропостачання в Україні до 2028 року

2 вересня 2024, 18:39
Поділіться публікацією:

В Україні можуть зберігатися обмеження електропостачання та графіки відключення світла ще протягом 3-4 років. Це пов'язано з необхідністю побудови нових потужностей і систем накопичення енергії. Про це повідомила незалежна експертка з ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна в інтерв'ю виданню "Главред".

Енергетична криза в Україні: чому відключення світла можуть продовжуватись ще 4 роки

Енергетична криза в Україні: чому відключення світла можуть продовжуватись ще 4 роки

Експертка зазначає, що Україні потрібен час для розвитку інфраструктури, яка дозволить стабілізувати енергосистему. 

"Усі адекватні експерти кажуть, що ситуація з обмеженнями і графіками може тривати до трьох-чотирьох років. Тому що треба побудувати маневрові потужності, накопичувачів електроенергії. Коли були пільгові умови для розвитку сонячної та вітрової енергетики, у нас вийшов перекос у сонячну, і не було зобов'язань для будівництва накопичувачів”, – сказала вона.

Вона підкреслила, що нинішня енергетична криза зумовлена дисбалансом у структурі відновлюваних джерел енергії. В Україні більшість становлять сонячні електростанції — близько 70%, тоді як вітрові електростанції переважно залишилися на тимчасово окупованих територіях Херсонської області. Це створює додаткові труднощі для стабільної роботи енергосистеми, адже немає достатньо накопичувачів для покриття пікових навантажень.

Зараз "Укренерго" працює над стабілізацією енергосистеми та розрахунками необхідних обсягів накопичуючих потужностей. Однак ситуація залишається складною. Кошарна зазначає, що для забезпечення стабільності мережі під час пікових періодів споживання необхідно мати певну кількість накопичуючих гігават.

"Тому я не можу надати жодного оптимістичного прогнозу, і українцям треба думати про те, як вижити у найближчий осіннє-зимовий період. Я сподіваюсь на український бізнес, який сам себе забезпечить, через що об’єднаній енергосистемі буде легше, адже він може постачати залишки електроенергії. Але це теж непросте технічне завдання для системного оператора "Укренерго", а саме у тому, як це регулювати, диспетчеризувати тощо", – зазначила експертка.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини