Рубрики
МЕНЮ
Кунец Дарья
До Землі наближається небезпечна зелена "комета Диявола". Вчені показали, як вона виглядає та обговорили потенційну небезпеку для нашої планети.
Портал "Коментарі" зібрав усе про комету та розповідає про те, що відомо про це небесне тіло, а також про те, хто і коли зможе побачити її на небосхилі.
Насправді вона відома як комета Понса-Брукса (12P/Pons-Brooks). Прізвисько "Диявольська" вона отримала через свою незвичайну форму, що нагадує демонічні роги, які пізніше зникли.
Цю комету відкрив французький астроном Жан-Луї Понс 12 липня 1812 року. Згодом дослідники з'ясували, що вона обертається навколо Сонця приблизно кожні 70 років, а діаметр її ядра становить близько 17 кілометрів.
Комету називають вибухонебезпечною через інтенсивні викиди матеріалу, що відбуваються при її наближенні до Сонця. Це пов'язано з нагріванням, коли тиск у ядрі комети збільшується, що призводить до вибухів азоту та оксиду вуглецю, викидаючи назовні крижані уламки.
В результаті комета стає яскравішою, а її "хвіст" значно збільшується.
Свіжі дослідження показали, що "комета Диявола" має прихований спіральний вихор світла навколо її "крижаного серця", який стає помітним лише після спеціальної обробки фотографій.
9 березня астрофотограф Ян Ерік Валлестад зробив зображення 12P та її довгого хвоста з високим ступенем деталізації в Норвегії.
Після використання спеціалізованого програмного забезпечення для виявлення змін у яскравості світла комети, він зміг виділити раніше невидиму спіраль у її комі – хмарі пилу та газу навколо ядра комети.
Подібну спіраль помітив і на знімках латвійський астрофотограф Юріс Сенніков, який застосував ту саму техніку обробки, що й Валлестад.
На думку дослідників, така спіраль може бути результатом маленьких гейзерів на поверхні 12P, які викидають потоки кріомагми, а також обертання самої комети – це призводить до закручування крижаних струменів у спіраль.
В даний час "комета Диявола" рухається до Сонця зі швидкістю близько 64 500 км/год і досягне своєї найближчої точки до Сонця у квітні.
Після цього вона попрямує до Землі, але на даний момент вчені запевняють, що немає жодної загрози з боку цієї комети.
Комети складаються з льоду, пилу та скелястого матеріалу. При наближенні до Сонця потоки заряджених частинок (сонячний вітер) починають "вибивати" пил і газ із комети, і у неї утворюється "кома" (газопилова хмара навколо ядра) і хвіст або навіть кілька хвостів.
Востаннє 12P була видна неозброєним оком із Землі в 1954 році. Очікується, що у квітні поточного року вона досягне свого перигелія — найближчої точки до Сонця, і буде особливо яскраво світитися.
До кінця травня вона наближатиметься до Землі, і 2 червня досягне своєї найближчої точки до нас, на відстані близько 232 мільйонів кілометрів. У цей час її можна побачити на нічному небі без використання телескопів.
Деякі також зазначають, що зелену "комету Диявола" можна побачити ще раніше — під час сонячного затемнення в Північній Америці 8 квітня.
Новини