Головна Новини Суспільство події Депутати з’їхали з глузду: за заготівлю дров на зиму можна сісти на 7 років
commentss НОВИНИ Всі новини

Депутати з’їхали з глузду: за заготівлю дров на зиму можна сісти на 7 років

Якщо президент підпише законопроект, який прийняли депутати, то майже кожен мешканець села може заплатити шалені штрафи або «сісти»

3 листопада 2024, 12:48 comments18824
Поділіться публікацією:

Декілька місяців тому, Кабмін випустив постанову, згідно якої дозволяється збирання хмизу, самовільну заготовлю дров в посадках та інше, втім Верховна Рада ухвалила нові документи, які повністю в протиріччях до постанови уряду, відзначив у Фейсбуці експерт Олег Попенко.

Депутати з’їхали з глузду: за заготівлю дров на зиму можна сісти на 7 років

Дрова на зиму

"Якщо вдома зберігаєте дрова на понад 30 тис грн, вам загрожує від 5 до 7 років, а на меншу суму – штраф від 34 тис грн. за зберігання дров без документів. У Верховній Раді вони остаточно й*бнулись", — відзначив Попенко.

При цьому, як звернув увагу в коментарі "Суспільному" адвокат Олексій Кінебас, посилення покарання, зокрема, за незаконне вирубування і пошкодження дерев у законі називають вдосконаленням відповідальності.

"Внесена нова стаття до Кримінального кодексу і Адміністративного кодексу – незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення або збут. Наприклад, дві особи, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 000 гривень, не мають документів, де вони ці дрова купили. Кримінальна відповідальність передбачена від п'яти до семи років", — підкреслив адвокат.

При цьому він підкреслив, що станом на сьогодні існує кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісів. Втім, як каже адвокат, законом цю норму змінили — стаття 246 викладена у новій редакції, і тепер кримінальна відповідальність передбачена за незаконне вирубування або пошкодження дерев, або чагарників, незалежно від того чи це ліс, чи це не ліс.

Окрім того, Кінебас підкреслює, що навіть, якщо забрати дерева, які наприклад, були спиляні під час розчищення лінії електропередач чи проїзної частини, то теж буде відповідальність.

"Навіть якщо цих дров менше ніж на 30 000 гривень — це адміністративна відповідальність, там теж передбачені штрафи, якщо, наприклад, ви зберігаєте один стовбур, одне дерево, один якийсь пеньок — ця деревина має мати документи, де ви її взяли. До 100% жителів, які проживають в сільській місцевості, вони будуть особами, яких слід би було притягти", — каже адвокат.

Якщо шкода через незаконне вирубування чи пошкодження дерев та чагарників буде кваліфікована як істотна, пояснює адвокат, за це загрожує від 34 000 гривень штрафу, аж до п'яти років позбавлення волі. Якщо знищення дерев та чагарників кваліфікують як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, покарання буде більш суворим.

"Такі люди отримають від семи до 10 років. Для прикладу, за ненавмисне вбивство можна отримати від п'яти до восьми років максимум", — говорить Кінебас.

Окрім того, адвокат звертає увагу на важливу річ. Справа у тому, що проголосований нардепами закон не має жодних перехідних положень.

"Це означає, що цей закон підписує президент, він вступає в силу, потім до людини, яка зберігає дрова на 30 000 гривень приходять працівники поліції і є кримінальне провадження. Особа каже, я там прибав ці дрова влітку чи восени, чи взагалі минулого року, — це жодним чином його не звільняє від відповідальності, бо він зберігає дрова зараз. Це може призвести до адміністративної відповідальності або ж в залежності від обсягу, до кримінальної відповідальності", — підкреслив адвокат.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що за збір грибів і ягід тепер можна отримати штраф.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини