День Європи замість Дня перемоги: про що говорить такий розворот – як поставляться українці
Можна припустити, що більшість українців підтримають президентську ініціативу, а проти неї буде не більше 13-22%
Росія продовжує ракетний терор проти України, традиційно посиливши його під "сакральні" для себе дати. Так, у ніч на 9 травня була чергова масована атака на Київ, проте сили ППО знищили всі ворожі цілі. Усього ж за дві хвилі обстрілів цієї ночі агресор випустив по Україні 25 крилатих ракет "Калібр" і Х-101/Х-555, причому 23 з них були збиті нашою системою ППО. На цьому фоні ще більш актуальною є ініціатива президента України про те, щоб 8 травня ми відзначали День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, а 9 травня – День Європи. Видання "Коментарі" продовжує обговорювати цей крок української влади з експертами.
Будь-які такі ініціативи слід приймати з урахуванням громадської думки
Доктор філософських наук, президент Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), професор кафедри соціології Університету "Києво-Могилянська Академія" Володимир Паніотто поділився такою думкою:
За словами Володимира Паніотто, КМІС регулярно проводить опитування, присвячені популярності тих чи інших свят. Останнє таке проводили у лютому 2023. Питання, яке ставили – "Які з цих державних свят є для Вас найважливішими чи найулюбленішими? Вкажіть не більше 5 свят".
Результати щодо Дня Перемоги виглядали так: 2010 (58%), 2013 (40%), 2016 (35%), 2017 (37%), 2018 (31%), 2020 (33%), 2021 (30%), 2023 (13%).
Ми зараз ударними темпами відходимо від усього радянського, російського
Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко акцентує, що у нас триває процес більшої синхронізації з Європою у всьому. Звідси й відзначення 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років (європейська традиція).
За словами експерта, ми зараз ударними темпами відходимо від усього радянського, російського. В історії, культурі, мистецтві. І більш ніж логічно відійти від головного для Росії свята, яке перетворилося силами її пропаганди та вождів на тотальне мракобісся, констатує Андрій Єрьоменко.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи вважають українці Путіна сучасним Гітлером: результати опитування.